Martyna Jelińska z kwalifikacją do Tokio!

Reprezentantka Polski w szermierce Martyna Jelińska (AZS AWF Poznań) wygrała w Madrycie europejski turniej kwalifikacyjny do Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020, dzięki czemu zapewniła sobie występ na olimpijskich arenach w turnieju indywidualnym florecistek.

„Bilet” do Tokio był tylko jeden. Wywalczyła go Polka, pokonując w finale reprezentantkę gospodarzy Marię Marino (Hiszpania) 12:9. Wcześniej nasza zawodniczka okazała się lepsza od Czeszki Andrei Bimovej i Esther Schreiber ze Szwecji.

W europejskim turnieju kwalifikacyjnym brali udział jeszcze inni reprezentanci Polski. Florecista Michał Siess (KS AZS AWFiS Gdańsk) zajął 5. miejsce, szablista Mateusz Knez (O.Ś. AZS Poznań) był 12, szpadzista Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków) uplasował się na 3. pozycji. Także na najniższym stopniu podium zameldowała się szablistka Sylwia Matuszak (KKSz Konin).

W Tokio szermierkę reprezentować będzie także drużyna polskich szpadzistek.