Medal 100-lecia PKOl dla Heleny Pilejczyk

14 czerwca br. w hali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Elblągu odbyły się trzy połączone imprezy, tj.: obchody Jubileuszu 90 urodzin Pani Heleny Pilejczyk, podsumowanie 20-letniej działalności Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego w zakresie szerzenia idei olimpijskiej oraz uroczyste otwarcie Mistrzostw Wojska Polskiego w Judo.

Podczas uroczystości Adam Krzesiński, Sekretarz Generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego, wręczył Pani Helenie Pilejczyk medal 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego za godnie reprezentowanie Polski w zawodach sportowych.

Pani Helena jest znaną łyżwiarką szybką, która ustanowiła 48 rekordów Polski oraz zdobyła 37 tytułów mistrzyni Polski na dystansie 500, 1000, 1500, 3000 metrów oraz w wieloboju i sztafecie. Szczególne uznanie budzi zdobycie przez nią brązowego medalu podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Squaw Valley w 1960 r. oraz tzw. małego wicemistrzostwa świata z Östersund w 1960 r. Jej praca pedagogiczna oraz trenerska w elbląskiej Olimpii oraz CWEKS Orzeł przyczyniła się do sukcesów wielu znakomitych zawodników, którzy idąc w jej ślady ustanawiali kolejne rekordy i zdobywali medale.

Wydział PEKS