I Olimpiada dla Najmłodszych w Kaliszu Pomorskim

13 czerwca 2021 r. na Stadionie Miejskim w Kaliszu Pomorskim odbyła się I Olimpiada dla Najmłodszych pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej i Kuriera Szczecińskiego.

W zawodach wzięli udział uczniowie klas I-III. Wydarzenia sportowe prowadzone były według ceremoniału Olimpijskiego.

Na początku wprowadzony został sztandar Klubu Olimpijczyka im. Ireny Szewińskiej oraz wniesiona została flaga olimpijska przez uczniów z klasy sportowej. Odsłuchano hymn olimpijski oraz odczytano Apel Olimpijski. Znicz olimpijski zapalił gość specjalny, olimpijczyk, żeglarz – Pan Ryszard Chybiński. Uczestnicy wydarzenia mogli wspólnie z uczennicą z klasy 7 – Martyną Frańczak i Paniami z Klubu Olimpijczyka im. Ireny Szewińskiej zaśpiewać piosenkę „We are the World”.

Po oficjalnej uroczystości I Olimpiadę dla Najmłodszych otworzył Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej Pan Stanisław Kopeć oraz Pan Burmistrz Kalisza Pomorskiego Janusz Grabacz. Zawody rozpoczęły się od eliminacji z których 3 najlepszych uczniów z każdej klasy przechodziło do finału. W finałach wyłoniono Mistrza i Mistrzyni Olimpiady. W międzyczasie odbyły się zawody biegowe i międzyklasowe przeciąganie liny dla rodziców. Każdy uczestnik wydarzenia otrzymał medal pamiątkowy, a zwycięzcy medale dodatkowe i nagrody rzeczowe. Prezes Pani Violetta Zbytek oraz członkowie Klubu Olimpijczyka im. Ireny Szewińskiej w Kaliszu Pomorskim dziękują wszystkim uczniom i rodzicom za udział i zaangażowanie oraz sponsorom za wsparcie. Zawody będą miały charakter cykliczny i już dziś organizatorzy zapraszają na kolejne edycje.