Medaliści EYOF 2022 w lekkoatletycznej reprezentacji Polski na EYOF 2023

Blisko trzydziestka młodych lekkoatletów znalazła się w składzie Młodzieżowej Reprezentacji Polski na XVII Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy Maribor 2023, która liczy 122 osoby.

Jedną z najliczniejszych grup w Słowenii będą lekkoatleci – 14 dziewcząt i 14 chłopców. Warto dodać, że są wśród nich uczestnicy i co najważniejsze 9 medalistów poprzedniego EYOF w słowackiej Bańskiej Bystrzycy w 2022 roku.

Podczas poprzedniej edycji tej imprezy najlepsi byli: skoczek wzwyż Sebastian Antosiak, oszczepnik Roch Krukowski oraz kulomiotka i dyskobolka Julia Michałowska. W gronie złotych medalistów EYOf-u sprzed roku, a startujących w Mariborze są także: Tomasz Bajraszewski i Rafał Dziewięcki (sztafeta szwedzka). W Słowenii wystartują także Kacper Uliński, który przed rokiem zdobył brązowy medal w biegu na 400 metrów przez płotki oraz Maja Woźniak i Anastazja Kuś (brąz w sztafecie szwedzkiej).

XVII Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy Maribor 2023 startuje 23 lipca. Dzień później pierwszy dzień rywalizacji w lekkoatletyce.

PZLA/PKOl
Fot.: PKOl – Szymon Sikora