Memoriał Ireny Szewińskiej z obsadą godną olimpijskich finałów

Plejada lekkoatletycznych gwiazd z całego świata pojawi się na stadionie w Bydgoszczy! 6 czerwca w Memoriale Ireny Szewińskiej udział wezmą m.in. aktualni i byli mistrzowie olimpijscy oraz mistrzowie świata. Rewelacyjnie obsadzone będą m.in. konkursy rzutu młotem kobiet i mężczyzn, których obsada odzwierciedla olimpijskie finały.

– Nazwisko Ireny Szewińskiej zobowiązuje nas do tego, by obsada była absolutnie ze światowego topu. Już dziś śmiało możemy powiedzieć, że lepszego początku sezonu kibice lekkiej atletyki w Polsce nie mogli sobie nawet wymarzyć, a na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka zobaczymy największe sławy w wielu konkurencjach – mówi Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki i dyrektor mityngu, który trzeci rok z rzędu znalazł się w gronie imprez World Athletics Continental Tour Gold.

Anita Włodarczyk

Bardzo mocną obsadę będą miały m.in. konkursy rzutu młotem kobiet i mężczyzn. W rywalizacji pań w Bydgoszczy wystąpią m.in. trzykrotna mistrzyni olimpijska i czterokrotna mistrzyni świata Anita Włodarczyk i brązowa medalistka z Tokio Malwina Kopron oraz trzy najlepsze zawodniczki ostatnich mistrzostw świata – Amerykanka Brooke Andersen, Kanadyjka Camryn Rogers i Amerykanka Janee’ Kassanavoid. A do tego jeszcze utalentowana Polka Ewa Różańska, aktualna wicemistrzyni Europy. Z kolei w konkursie mężczyzn powalczy cała trójka medalistów olimpijskich z Tokio – Wojciech Nowicki, Norweg Eivind Henriksen i Paweł Fajdek.

Wojciech Nowicki

– Obsada tych konkursów jest absolutnie kosmiczna i mam nadzieję, że równie kosmiczny będzie poziom zawodów. Udało nam się zaprosić niemal wszystkich zawodników ze światowej czołówki, którzy stworzą wspaniałe widowisko – dodaje Wolsztyński.

To oczywiście nie koniec, bo bardzo dobrze obsadzony będzie też m.in. konkurs tyczkarzy, a w Bydgoszczy kibicom, oprócz największej polskiej gwiazdy tyczki Piotra Liska, pokażą się znakomici Amerykanie, medaliści olimpijscy z Tokio i Rio de Janeiro, Chris Nilsen i Sam Kendricks. Bardzo mocna będzie też obsada w konkursie kulomiotów, bo na stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka przyjadą m.in. Amerykanin Joe Kovacs, dwukrotny wicemistrz olimpijski z Rio de Janeiro i Tokio, dwukrotny mistrz i dwukrotny wicemistrz świata, kolejny Amerykanin Josh Awotunde, brązowy medalista mistrzostw świata w Eugene, a także Nowozelandczyk Tom Walsh, dwukrotny brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro i Tokio.

Paweł Fajdek

– Można powiedzieć, że oba konkursy rzutu młotem oraz rywalizacja tyczkarzy i kulomiotów zapowiadają się najciekawiej, ale w innych konkurencjach też będzie się działo. Serdecznie zapraszam na trybuny, tym bardziej, że na listach startowych jest sporo polskich lekkoatletów, którzy w ostatnim czasie zdobywali serca kibiców, jak choćby Adrianna Sułek, Jakub Szymański, Damian Czykier, Michał Rozmys, Anna Wielgosz czy Norbert Kobielski – dodaje Wolsztyński. Organizację 5. Memoriału Ireny Szewińskiej wspiera miasto Bydgoszcz, samorząd województwa kujawsko-pomorskiego oraz firmy ANWIL S.A., InterRisk i Polanik.

Rywalizacja w Bydgoszczy toczyć się będzie w czternastu konkurencjach – kobiety startować będą w biegach na 100, 200 i 800 metrów, w biegu na jedną milę oraz w biegu na 100 metrów przez płotki i w rzucie młotem, a z kolei mężczyźni pobiegną na 200, 800 i 1500 metrów oraz 110 metrów przez płotki, a także w skoku wzwyż, skoku o tyczce, pchnięciu kulą i rzucie młotem. Impreza rozpocznie się o godz. 17:30, a sprzedaż biletów jest dostępna na platformie ebilet.pl.

Piotr Lisek

– Przyjdźcie i kibicujcie, bo to na pewno będzie wyjątkowy wieczór na bydgoskim stadionie. Na listach mamy bardzo wiele gwiazd zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Jestem przekonana, że poziom wielu konkurencji będzie bardzo wysoki, a emocji nie zabraknie – zaprasza wieloboistka Adrianna Sułek, bydgoszczanka, która w ostatnim roku wywalczyła srebrne medale mistrzostw Europy w hali i na stadionie oraz halowych mistrzostw świata.

Organizatorzy przygotowali wejściówki w atrakcyjnych cenach, które kosztować będą 10, 15 i 20 złotych. Dzieci poniżej piątego roku życia wchodzą bezpłatnie, młodzież ucząca się i studenci oraz emeryci i renciści mogą korzystać z biletów ulgowych, podobnie jak osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami. – Dodatkowo gorąco zapraszamy grupy zorganizowane, które, jako kluby kibica, wejdą na mityng bezpłatnie. Trzeba tylko się zgłosić, a wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie internetowej mityngu – mówi Wolsztyński.

5. Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się 6 czerwca. Mityng ma kategorię World Athletics Continental Tour Gold, podobnie jak dwanaście innych mityngów, które odbędą się na pięciu kontynentach – za nami już pierwsze imprezy w Australii i Botswanie, a kolejne mityngi tej kategorii odbędą się – już w sobotę w kenijskim Nairobi, a później także w Japonii, na Bermudach, w Stanach Zjednoczonych (dwukrotnie), Holandii, Polsce, Finlandii, Czechach oraz na Węgrzech i w Chorwacji.

5. Memoriał Ireny Szewińskiej