Młodzieżowa Reprezentacja Polski na XVII EYOF Maribor 2023 odebrała nominacje

W Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia młodym polskim sportowcom nominacji do Młodzieżowej Reprezentacji Polski na XVII Letni EYOF Maribor 2023. Polska ekipa liczy 122 sportowców (66 dziewcząt i 56 chłopców). Polacy w Słowenii wystartują w: deskorolce, gimnastyce, judo, kolarstwie górskim, kolarstwie szosowym, koszykówce 3×3, lekkoatletyce, pływaniu, piłce ręcznej, siatkówce i tenisie.

Cała reprezentacja Polski, wraz z osobami współpracującymi, m.in. trenerami, fizjoterapeutami, liczy 165 osób oraz 11 z misji festiwalowej. Szefem polskiej misji festiwalowej została Luiza Złotkowska – dwukrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim z Vancouver 2010 i Soczi 2014.

Młodzi polscy sportowcy wraz z trenerami, sztabami szkoleniowymi oraz członkami misji odebrali oficjalne powołania do reprezentacji Polski z rąk Radosława Piesiewicza – Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Magdaleny Szozdy reprezentującej firmę Ferrero – Partnera Młodzieżowej Reprezentacji Polski.

Przyrzeczenie w imieniu sportowców złożyła siatkarka Oliwia Nastawska, która rok temu podczas XVI Letniego EYOF Bańska-Bystrzyca 2022 zdobyła brązowy medal wraz z drużyną siatkarek. Z kolei w imieniu trenerów i osób współpracujących przyrzeczenie złożył Maciej Stanowicz – trener kolarstwa szosowego.

W gronie 122 zawodniczek i zawodników aż 22 osoby uczestniczyły w zeszłorocznym Letnim EYOF w słowackiej Bańskiej Bystrzycy, a 11 z nich zdobyło tam medale.

Na koniec uroczystości życzenia sukcesów wszystkim polskim młodym sportowcom złożył Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego – Radosław Piesiewicz.

Radosław Piesiewicz – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego

– To jest ogromne przeżycie, dla Was, ale i dla mnie, bo po raz pierwszy miałem możliwość wręczenia Wam nominacji. 122 osoby to bardzo liczna drużyna, która będzie walczyła o medale. 22 osoby już poczuły smak poprzedniej edycji EYOF-u, a 11 z Was medale zdobyło – powiedział Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. – 20 medali zdobyte podczas poprzedniej edycji tej imprezy, to jest duże dokonanie – 5 złotych, 5 srebrnych i 10 brązowych. Chciałbym żebyście w Mariborze zdobyli przynajmniej 28 medali, bo to jest ta liczba, której brakuje nam do sumy 200 we wszystkich letnich edycjach. Bierzcie przykład z tych zawodników, którzy z ostatnich Igrzysk Europejskich przywieźli aż 50 medali. Wy też jesteście niesamowici, bo poświęcacie swój cenny czas, aby trenować, dążyć do doskonałości, aby być najlepszymi. Patrzę na Was z podziwem jak ciężko trenujecie i gdzie już dziś jesteście. Mam wielką nadzieję, że w przyszłości to Wy będziecie stanowić o sile reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich. Życzę Wam zdrowia, przynajmniej 28 medali i do zobaczenia po powrocie – zakończył Prezes PKOl Radosław Piesiewicz.

Wcześniej, wszyscy członkowie reprezentacji Polski odebrali stroje, uczestniczyli w sesji zdjęciowej, szkoleniu z przepisów antydopingowych przeprowadzone przez POLADĘ oraz w spotkaniu z Działem Edukacji Olimpijskiej PKOl.

Młodzieżowa Reprezentacja Polski na XVII Letni EYOF Maribor 2023 do Słowenii odleci w sobotę po południu. Impreza rozpocznie się w niedzielę 23 lipca i potrwa do 29 lipca.

Powodzenia Polacy! Trzymamy za Was kciuki!


Młodzieżowa Reprezentacja Polski na XVII EYOF Maribor 2023


PKOl – ToP
Fot.: PKOl – Szymon Sikora