MŚ w Racicach: złoto wioślarskiej czwórki podwójnej mężczyzn

Polska wioślarska czwórka podwójna mężczyzn wywalczyła złoty medal mistrzostw świata w czeskich Racicach. Drugi medal dla Polski podczas tej imprezy zdobył parawioślarski mikst – srebro.

Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański (M4x) mieli pełną kontrolę nad finałowym biegiem. Biało-czerwoni wygrali z czasem 05:40.08. Niespełna sekundę stracili Brytyjczycy (05:40.97), którzy starali się atakować naszych zawodników, ale ci mistrzowsko się bronili. Brązowy medal wywalczyli Włosi (05:42.14).

Nasi zawodnicy we wspaniały sposób nawiązali do wielkich sukcesów „Dominatorów”: Adama Korola, Michała Jelińskiego, Marka Kolbowicza i Konrada Wasielewskiego.

Drugi krążek dla Polski podczas tej imprezy wywalczył parawioślarski mikst – Jolanta Majka i Michał Gadowski (PR2 Mixed) po świetnym biegu wywalczyli srebrne medale (08:26.95). Na ostatnich 500 metrach reprezentanci Polski odparli atak trzecich Francuzów (08:28.81). Wygrali Ukraińcy (08:24.47).