Największe wyzwanie w historii triathlonu

Czterech najbardziej utytułowanych sportowców w historii triathlonu zamierza podjąć próbę przekroczenia granic ludzkich możliwości i pobić obecny rekord mężczyzn i kobiet w triathlonie na dystansie Ironmana.

Wyzwanie Pho3nix SUB7 i Pho3nix SUB8 zaplanowano na wiosnę 2022 roku. Przełomowego wyczynu zamierzają podjąć się aktualny mistrz olimpijski Alistair Brownlee oraz rekordzista świata na dystansie pół-Ironmana Kristian Blummenfelt. Sportowcy będą starali się pobić aktualny rekord mężczyzn, wynoszący 7 godzin, 35 minut i 39 sekund, pokonując dystans Ironmana w czasie poniżej siedmiu godzin. Partnerem projektu jest Sebastian Kulczyk.

Towarzyszyć im będą trzykrotna zdobywczyni drugiego miejsca mistrzostw świata w Ironmanie Lucy Charles-Barclay oraz dwukrotna medalistka olimpijska Nicola Spirig, które podejmą próbę pokonania dystansu w czasie poniżej ośmiu godzin, bijąc aktualny rekord kobiet należący do Chrissie Wellington (8:18:13) aż o 18 minut i 18 sekund. Aby złamać mityczne 7 i 8 godzin sportowcy będą musieli płynąć w tempie olimpijskiego medalisty na wodach otwartych, jechać rowerem 180 kilometrów w tempie najszybszych kolarzy Tour de France ze średnią prędkością 51 km/h a na koniec przebiec maraton w czasie poniżej 2 godzin i 30 minut.

Próbie ustanowienia nowych rekordów świata patronuje Sebastian Kulczyk i jego Pho3nix Foundation. – Misją projektu Pho3nix SUB7 i Pho3nix SUB8 jest inspirowanie ludzi na całym świecie poprzez testowanie granic ich fizycznych możliwości. Moją ambicją oraz celem Pho3nix Foundation jest stworzenie profesjonalnego systemu wspierania najbardziej utalentowanych sportowo dzieci, niezależnie od barier związanych z ich sytuacją materialną, społeczną czy miejscem zamieszkania.

Pho3nix Foundation to stworzona przez Sebastiana Kulczyka organizacja społeczna wspierająca na całym świecie najbardziej uzdolnione dzieci, dla których ograniczenia materialne są główną przeszkodą w realizacji sportowych marzeń i mistrzowskiej kariery. Fundacja prowadzi szereg inicjatyw edukacyjnych i społecznych, aby poprzez sport rozwijać w młodych ludziach pozytywne wartości, postawy i umiejętności.

Koordynatorem Pho3nix SUB7 i Pho3nix SUB8 jest były dwukrotny zwycięzca mistrzostw świata Ironman, a obecnie dyrektor generalny organizatora imprez agencji Mana Sport and Entertainment Group Chris McCormack.

Obecnie badane są najlepsze lokalizacje, w których zawodnicy mogliby podjąć próbę ustanowienia nowych rekordów na dystansie Ironmana. Planowany termin imprezy to przełom marca i kwietnia 2022 roku.

Informacja prasowa Pho3nix Foundation