Nowa publikacja edukacyjna

Jest nam bardzo miło ogłosić premierę najnowszej publikacji edukacyjnej, wydanej staraniem Polskiego Komitetu Olimpijskiego przy współpracy z Kinder Joy of moving – Sponsorem Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej i Partnerem Programu Edukacji Olimpijskiej PKOl „Ja i Sport”, zatytułowanej „Zjednoczeni w marzeniach. 14 historii na medal”, autorstwa Małgorzaty i Michała Bronikowskich.

Na książkę składają się niezwykłe opowieści czternastu bohaterów, z których każdy swoimi dokonaniami w mistrzowskim stylu zapisał niejedną kartę historii polskiego sportu i Ruchu Olimpijskiego. To niebywała okazja, by poznać bliżej wielkie osobowości i ich różne perspektywy oraz wiele wspomnień – dzieciństwa, pierwszych treningów, sukcesów i porażek, czyli początków przygody i kariery sportowej, których wspólnym mianownikiem są marzenia.

„Zjednoczeni w marzeniach” to coś więcej niż zbiór wywiadów, historii wyjątkowych ludzi – to intrygujące studium Mistrza w czternastu odsłonach, przeprowadzone wśród najwyższej próby polskich sportowców. To pouczająca lektura, która oprócz ukazania wielu odmiennych przepisów na sportowy sukces dostarcza odpowiedzi na pytania: jakie cechy, kształtowane poprzez sport, najbardziej przydają się w życiu codziennym? Co zdaniem mistrzów sport wnosi w życie każdego młodego człowieka? Skąd czerpać determinację i wiarę we własne siły? To również studium refleksji, które towarzyszą zakończeniu sportowej kariery i prób odpowiedzi na pytanie: co dalej?

Publikacja „Zjednoczeni w marzeniach. 14 historii na medal” to najogólniej mówiąc książka o wychowaniu w sporcie i poprzez sport. Wskazówka dla młodych ludzi przy wyborze dyscypliny sportowej, rozstrzyganiu rozterek życiowych czy po prostu poszukiwaniu inspiracji. Ze względu na edukacyjną wartość i charakter książka uzupełnia zestaw wydawnictw edukacyjnych Polskiego Komitetu Olimpijskiego „Co lubię? Sport lubię!”. W pierwszej kolejności dedykujemy ją rodzicom, opiekunom i trenerom, którym może służyć za podpowiedź, jak wspierać młodzież w rozwijaniu talentów, jak pomóc w podejmowaniu właściwych wyborów, pokonywaniu słabości i osiąganiu sukcesów na własnej drodze życiowej.

Publikacja i pozostałe materiały edukacyjne PKOl „Ja i Sport” i Kinder Joy of moving, powstałe w ramach zestawu „Co lubię? Sport lubię” -> do pobrania.