Olimpijski Weekend w Nysie na koniec wakacji.

Prawie 2 tysiące uczestników odwiedziło plenerowy piknik z cyklu Olimpijski Weekend, który 26 i 27 sierpnia zorganizowany został na miejskim kąpielisku „Frajda” w Nysie.

Na uczestników czekały super atrakcje i nagrody przygotowane przez Polski Komitet Olimpijski oraz sponsorów reprezentacji. Każdy, kto bawił się na sportowo z polskimi medalistami olimpijskimi, otrzymywał pamiątkowe gadżety, oryginalne koszulki reprezentacji oraz puchary i medale.

Okazji do zdobycia nagród było wiele, zaczynając od olimpijskiego koła fortuny, przez konkurencje pływackie, lekkoatletyczne, siatkówkę plażową, tenisa stołowego, piłkę nożną, koszykówkę, badmintona a kończąc na warsztatach rysunkowych i badaniu sprawności na reflektometrze.

Jedną z atrakcji była możliwość udziału w maratonie rowerowym „z Tokio do Paryża”, który 27 maja br. wystartował na Pikniku Olimpijskim w Warszawie. Przez cały rok kilometry są zbierane na różnych wydarzeniach sportowych aby ostatecznie pokonać dystans 9706 km, dzielący dwie olimpijskie stolice Tokio i Paryż. W Nysie w ciągu dwóch dni udało się pokonać 583 kilometry i spalić blisko 29 203 kcal.

W pikniku udział wzięli medaliści olimpijscy, którzy prowadzili warsztaty i bawili się wspólnie z uczestnikami przez cały weekend. Natalia Madaj, Tomasz Kucharski, Dariusz Goździak, a także łyżwiarki Katarzyna Niedźwiedzka i Luiza Złotkowska rozdali mnóstwo autografów i pozowali do pamiątkowych fotografii w sportowej strefie Kinder Joy of moving.

Organizatorom odrobinę szyki pomieszała pogoda, która wystraszyła nieco uczestników aktywności na świeżym powietrzu. Niemniej atmosfera na terenie kąpieliska „Frajda” była niezwykle gorąca a pochmurne niebo rozjaśniały uśmiechy najmłodszych uczestników imprezy.

Partnerem PKOl i współorganizatorem imprezy było  miasto Nysa, Agencja Rozwoju Nysy oraz kluby sportowe: Polonia Nysa, LZS Domaszkowice, Beach Volley Nysa.

Foto: Szymon Sikora //PKOl