Olimpijskie spotkania z zawodnikami Grupy Sportowej Orlen

Polski Komitet Olimpijski zorganizował kolejne Olimpijskie spotkania dla dzieci z zawodnikami Grupy Sportowej Orlen. Spotkania odbyły się oczywiście online – zgodnie z wytycznymi i zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Tym razem nasi sportowcy opowiadali o swoich przygodach ze sportem dzieciom ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Olimpijczyków i Paraolimpijczyków Polski w Ozimku.

Polski Komitet Olimpijski gościł najpierw Pawła Wiesiołka – lekkoatletę specjalizującego się w wielobojach, wielokrotnego mistrza Polski i olimpijczyka z Rio de Janeiro 2016 w dziesięcioboju, który odpowiadał na pytania uczniów z Drzewicy.

Natomiast uczniowie z Ozimka mogli dowiedzieć się praktycznie wszystkiego o kolarstwie torowym i specyficznym rowerze bez hamulców do uprawiania tej konkurencji. Tym razem gośćmi PKOl byli pretendenci do wyjazdu na Igrzyska XXXII Olimpiady Tokio 2020 – Urszula Łoś (wielokrotna mistrzyni Polski w konkurencjach sprinterskich) i Wojciech Pszczolarski (brązowy medalista MŚ i dwukrotny mistrz Europy w konkurencjach średniego dystansu).

Pytań do naszych gości było wiele i sądząc po ogromnym zainteresowaniu dzieci, gdyby nie ograniczenia czasowe, mogłyby trwać one co najmniej do wieczora. Rozmowy o sporcie były jak zwykle pasjonujące, a nasi goście, prowadzący je pracownicy PKOl i przede wszystkim adresaci, czyli dzieci – stanęli na wysokości zadania pokazując iście olimpijski poziom! Dziękujemy!

Biuro Komunikacji PKOl
Fot.: PKOl – Szymon Sikora