PKOl – Firmus, współpraca na rzecz rozwoju obiektów sportowych

Polski Komitet Olimpijski rozpoczął współpracę z Firmus Group. To lider rynku nieruchomości w nadmorskim Mielnie i Koszalinie, w północno-zachodniej Polsce, inwestujący między innymi w rozwój infrastruktury sportowej. PKOl i Firmus będą współpracować na rzecz propagowania wartości olimpijskich, edukacji, promocji czystego sportu, promowania sportu powszechnego i zdrowego stylu życia. Porozumienie o współpracy podpisali Andrzej Kraśnicki – Prezes PKOl oraz Prezes Zarządu Firmus Group Stein Christian Knutsen.

– Naszą misją jest uczynienie z polskiego Wybrzeża w perspektywie jednego pokolenia najbardziej pożądanej destynacji dla turystów z Polski i zagranicy. Historia Firmus Group bierze swój początek od… mieleńskiej plaży. Po krótkim spacerze po dziewiczych plażach Mielna zrozumiałem, że odnalazłem swój raj – mówi prezes grupy Firmus, Stein Christian Knutsen.

W pierwszych latach swojej działalności Firmus Group zajmował się produkcją i eksportem drewnianych domów do Norwegii. Pierwsze kameralne inwestycje w Mielnie wprowadzały nowe standardy architektury wyznaczając kierunek przemiany Mielna w elegancki kurort. Kolejne były już spektakularne.

Oficjalne otwarcie kompleksu DUNE Resort tuż przy plaży było czymś pod każdym względem wyjątkowym, wprowadzając do Mielna na stałe klimat znany z południowego Lazurowego Wybrzeża, czy też słonecznej Kalifornii. Listę zrealizowanych i gotowych do użytku obiektów zamykają Aparthotel Molo Park oraz pierwsza inwestycja typowo mieszkaniowa w Koszalinie pod nazwą Osiedle Norweskie. Jednak Mielno wciąż pozostaje obszarem, który nie jest dostatecznie zagospodarowany.

Kolejne planowane przez Firmus Group przedsięwzięcia będą w największym stopniu skoncentrowane na sporcie – obejmują m.in. obiekty do żeglarstwa, tenisa, siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki oraz pełnowymiarowe 18-dołkowe pole golfowe. Wszystkie obiekty będą miały jakość odpowiednią dla najlepszych sportowców, jak również dla użytkowników uprawiających sport rekreacyjnie.

Inwestycje podejmowane przez Firmus Group obejmują również obiekty idealnie nadające się na wszelkiego rodzaju imprezy z sektora MICE treningów i zawodów, elitarnego poziomu i rekreacji. Realizacja obiektów sportowo-rekreacyjnych na najwyższym poziomie jest dla grupy Firmus Group jednym z najważniejszych elementów współpracy z PKOl.

Biuro Komunikacji PKOl