Oskar Kwiatkowski mistrzem świata! Aleksandra Król z brązem

Wielki sukces polskich zawodników w mistrzostwach świata seniorów w Bakuriani – Oskar Kwiatkowski i Aleksandra Król wywalczyli dla naszego kraju pierwsze w historii medale seniorskiego czempionatu w snowboardzie alpejskim. Kwiatkowski w pięknym stylu sięgnął po tytuł mistrza świata w slalomie gigancie równoległym, natomiast Król – w rywalizacji kobiet – zdobyła brąz.

Piękną historię napisali podopieczni Oskara Boma, którzy jako pierwsi reprezentanci Polski wywalczyli medale w mistrzostwach świata seniorów w snowboardzie alpejskim. To była wspaniała niedziela w Bakuriani dla biało-czerwonych, dzięki życiowym sukcesom Oskara Kwiatkowskiego i Aleksandry Król, którzy po raz pierwszy w karierze stanęli na podium imprezy mistrzowskiej.

Oskar Kwiatkowski

Nasi snowboardziści pięknie walczyli o medale, mimo iż warunki na stoku w Bakuriani były bardzo wymagające ze względu na trudne warunki atmosferyczne. W kwalifikacjach do zawodów głównych w slalomie gigancie równoległym wystartowało sześcioro biało-czerwonych. Awans do finałowej „16” wywalczyli piąta w eliminacjach Aleksandra Król i drugi Oskar Kwiatkowski. Na 19. miejscu rywalizację ukończył Michał Nowaczyk. Udany debiut ma za sobą Olimpia Kwiatkowska, która była 21. Pierwszy start w mistrzostwach świata seniorów mają za sobą również Maria Chyc i Mikołaj Rutkowski, którzy uplasowali się odpowiednio na 34. oraz 41. pozycji.

W 1/8 finału rywalami naszych reprezentantów była Włoszka Nadya Ochner oraz Japończyk Masaki Shiba. W ćwierćfinale Aleksandra Król zmierzyła się z Austriaczką Claudią Riegler, a Oskar Kwiatkowski pokonał Koreańczyka Sangkyum Kima. W walce o wielki finał Król uległa reprezentantce Austrii Danieli Ulbing, natomiast Kwiatkowski pokonał jej rodaka Benjamina Karla.

Aleksandra Król

O złoty medal mistrzostw świata seniorów w slalomie gigancie równoległym Oskar Kwiatkowski pokonał Szwajcara Dario Caviezela. W małym finale mężczyzn zmierzyli się dwaj reprezentanci Austrii Alexander Payer i Benjamin Karl. Brązowy medal wywalczył Payer.

Mistrzynią świata w tej konkurencji została Japonka Tsubaki Miki, która była lepsza od Austriaczki Danieli Ulbing. Aleksandra Król wywalczyła brązowy medal, pokonując w małym finale Włoszkę Lucię Dalmasso.

Rywalizacja w slalomie gigancie równoległym dopiero rozpoczęła walkę snowboardzistów w mistrzostwach świata seniorów. We wtorek, 21 lutego czekają nas zawody w slalomie równoległym, natomiast dzień później zaplanowane są zawody drużynowe.

PZN
Fot.: PKOl, PZN