Paryż 2024: pierwsza zapaśnicza kwalifikacja dla Polski!

Polskie zapasy zdobyły pierwszą kwalifikację olimpijską na Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024. W kategorii -57 kg wywalczyła ją Anhelina Łysak, zajmując 5. miejsce podczas mistrzostw świata w Belgradzie.

Angelina świetnie spisywała się od początku turnieju. Na swojej drodze do walki o brązowy medal pokonała nawet aktualną wicemistrzynię olimpijską i mistrzynię Europy startującą pod neutralną flagą Białorusinkę Irinę Kuraczkinę.

Niestety w walce o brąz musiał uznać wyższość Amerykanki Helen Louise Maroulis, ale to wciąż nie przekreślało jej szans uzyskania kwalifikacji olimpijskiej, co poza medalem było celem jej startu w Belgradzie.

W decydującym pojedynku Łysak pokonała reprezentantkę Turcji Elvirę Kamaloglu i tym samym zapewniła sobie przepustkę do olimpijskiego turnieju w Paryżu. To będzie jej olimpijski debiut. Gratulacje!