XII Aukcja Klasyków Współczesności w Centrum Olimpijskim PKOl

29 września, o godzinie 19:30 (piątek) w Centrum Olimpijskim PKOl odbędzie się XII Aukcja „Klasyków Współczesności” przeprowadzona przez Art in House – dom aukcyjny, który w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego otworzy nową galerię.

– To już XII Aukcja Klasyków Współczesności, ale dla nas stanowi ona pewnego rodzaju debiut – po raz pierwszy bowiem wystawa oraz licytacja prac odbędzie się w Centrum Olimpijskim w Warszawie, gdzie otwieramy naszą nową galerię. O tym, że sport i sztuka idą ze sobą w parze, wiedzieli już starożytni – Art in House powraca więc niejako do źródeł doznań artystycznych. W klimat miejsca wprowadzą Państwo rzeźby Mitoraja, stojące przed siedzibą komitetu olimpijskiego i właśnie tę stronę PKOl chcemy Wam pokazać! – powiedziała Anita Wolszczak-Karasiewicz – historyk sztuki, kurator wystaw i właścicielka Domu Aukcyjnego Art in House.

„Klasycy Współczesności” to artyści o ugruntowanej pozycji na rynku artystycznym, dojrzali w swojej twórczości, świadomi autorskiego gestu malarskiego. Pierwszą grupę tworzą nazwiska „kultowe”, funkcjonujące w przestrzeniach muzealnych oraz powszechnej świadomości odbiorców sztuki, takie jak Rafał Olbiński, mistrz surrealizmu i szkoły plakatu; Alfred Lenica, jeden z pierwszych przedstawicieli nurtu informel w Polsce; Witold Kaczanowski, abstrakcjonista doceniony w Stanach Zjednoczonych czy Aleksandra Waliszewska, artystka poruszająca się po szeroko zakrojonym obszarze dawnej kultury wizualnej.

– Gratką dla kolekcjonerów z pewnością okaże się szkic Pabla Picassa na okładce słynnej publikacji „Le guerre et la paix” powstałej we współpracy z poetą Claudem Royem. Państwa uwagę pragniemy również skierować na inkografię Tamary Łempickiej z podpisem wnuczki artystki, rysunek i grafikę Jacka Yerki oraz zwierzęce prace Józefa Wilkonia z przedstawieniem koni oraz pawi – dodała Anita Wolszczak-Karasiewicz.

Wystawa przedaukcyjna – w miejscu aukcji – będzie dostępna od 25 września, od godz. 12:00.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej -> XII Aukcja Klasyków Współczesności w dniu 29 września 2023, 19:30 (piątek) – Art in House Dom Aukcyjny

PKOl