Pekin 2022: łyżwiarze figurowi walczą o kwalifikacje

W Sztokholmie rozpoczęły się mistrzostwa świata w łyżwiarstwie figurowym. Walka toczy się o medale MŚ, ale także o olimpijskie kwalifikacje na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022. W piątek do walki o olimpijskie paszporty przystąpi para taneczna: Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew – olimpijczycy z PyeongChang 2018.

Tegoroczne mistrzostwa to najważniejsza impreza dwóch ostatnich sezonów. Podczas ostatnich, dwa lata temu, polska para taneczna – Kaliszek/Spodyriew – zajęła 11. miejsce.

Spośród 32 duetów, olimpijskie przepustki wywalczy 19. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew marzą o kolejnym olimpijskim starcie. W swoim debiucie w południowokoreańskim PyeongChang uplasowali się na 14. pozycji.

W rywalizacji solistek Polskę reprezentowała Jekaterina Kurakowa. 18-latka w programie krótkim zajęła 32. miejsce i nie awansowała do programu dowolnego. Tu awans na igrzyska może wywalczyć 24 zawodniczki, spośród 39 startujących.