Polska Akademia Olimpijska – publikacje

Jest nam miło podzielić się z Państwem informacjami o aktywności uczonych działających w strukturach Polskiej Akademii Olimpijskiej. Jest to społeczny organ Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który skupia czołowych polskich badaczy i publicystów którzy – jako wybitni znawcy olimpizmu – rozwijają i propagują tę ideę w społeczeństwie, a także promują badania dot. historii sportu.

Pandemia koronawirusa nie wstrzymała kontynuacji przez nich różnych form aktywności naukowej i podejmowania inicjatyw. Wciąż publikowane są książki o tematyce olimpijskiej – na zauważenie zasługują m.in. wydawnictwa prof. Zbigniewa Dziubińskiego, prof. Zbigniewa Porady czy prof. Jerzego Nowocienia wraz z zespołem. Badacze uczestniczą nadal w konferencjach lub je przygotowują, w dostosowanych do reżimu sanitarnego warunkach. W Krakowie zakończyła się 18. edycja studiów Menedżera Sportu, pod opieką prof. Małgorzaty Bednarczyk.

Poniżej przedstawiamy także kilka wybranych artykułów autorstwa bądź współautorstwa naukowców Polskiej Akademii Olimpijskiej (PAOl), które ukazały się w renomowanych pismach zagranicznych bądź były elementem większych polskojęzycznych projektów:

Pełny skład PAOl