Polski Komitet Olimpijski uhonorowany Platynowym Medalem Polonia Minor

Polski Komitet Olimpijski został uhonorowany Platynowym Medalem Polonia Minor przez Zarząd Województwa Małopolskiego za podjęcie inicjatywy organizacji III Igrzysk Europejskich w Krakowie i Małopolsce oraz promocję tego wydarzenia w kraju i za granicą, a także za propagowanie idei olimpijskich wśród mieszkańców Małopolski. Wyróżnienie, podczas Gali Małopolski, odebrał Prezes PKOl Radosław Piesiewicz.

Jak powiedział Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Dzięki wysiłkom Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Małopolska została dostrzeżona i obdarzona zaufaniem przez Stowarzyszenie Europejskich Komitetów Olimpijskich.

Platynowy Medal Polonia Minor to symbol wdzięczności, za to iż przedstawiciele Polskiego Komitetu Olimpijskiego w trakcie całego procesu organizacyjnego III Igrzysk Europejskich, służyli pomocą organizatorom wiedzą i doświadczeniem.

– W imieniu Polskiego Komitetu Olimpijskiego bardzo dziękuję za otrzymaną Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego – Platynowy Medal Polonia Minor. Cieszę się, że Polska była gospodarzem tak dużego wydarzenia sportowego, jak III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023, kolejne z pewnością przed nami – powiedział Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Radosław Piesiewicz.

Podczas III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 reprezentanci Polski wywalczyli rekordową liczbą 50 medali.

PKOl
Fot.: PKOl – Tomasz Piechal