Polski Komitet Olimpijski wspiera Szlachetną Paczkę!

Polski Komitet Olimpijski wziął udział w pięknej akcji jaką jest „Szlachetna Paczka”. Prezenty dla dwóch rodzin wielodzietnych przygotowywały polskie olimpijki i medalistki olimpijskie. Towarzyszył im Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Radosław Piesiewicz.

Szlachetna Paczka jest jednym z największych programów społecznych w Polsce. Łączy ze sobą tych, którzy chcą pomagać z tymi, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. W gronie tych pierwszych nie mogło zabraknąć Polskiego Komitetu Olimpijskiego, któremu bliskie są takie wartości jak szacunek czy fair play, a pomaganie jest jak najbardziej fair.

– Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, w imieniu Polskiej Rodziny Olimpijskiej, składam Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych będzie chwilą wytchnienia od codziennych problemów i obowiązków. Liczymy, że Polski Komitet Olimpijski przyczyni się do szerokich uśmiechów na Waszych twarzach – napisał Prezes PKOl Radosław Piesiewicz w liście skierowanym do rodziny Pani Haliny i Pani Alicji.

Te dwie rodziny zostały wybrane przez zespół PKOl, między innymi dlatego, że prezentowymi życzeniami dzieci były rzeczy związane ze sportem. To sprawiło, że serca pracowników PKOl zabiły do nich mocniej.

Jednak żeby nasze paczki były wyjątkowe do udziału w ich przygotowaniu zaprosiliśmy wspaniałe polskie olimpijki i medalistki olimpijskie. One, wraz z pomocą, przekazały obdarowywanym swoją niesamowitą olimpijską moc. A taką przecież posiadają.

W role świętych Mikołajek wcieliły się: Katarzyna Zillmann (wioślarstwo) – wicemistrzyni olimpijska z Tokio 2020, Oktawia Nowacka (pięciobój nowoczesny) – brązowa medalistka olimpijska z Rio 2016, Renata Knapik-Miazga (szermierka) – mistrzyni świata, olimpijka z Tokio 2020, Aneta Stankiewicz (strzelectwo sportowe) – medalistka ME i IE, olimpijka z Tokio 2020 oraz Klaudia Zwolińska (kajakarstwo) – medalistka ME, MŚ i IE, olimpijka z Tokio 2020.

Do akcji włączyli się także Sponsorzy i Partnerzy Polskiego Komitetu Olimpijskiego: adidas, Krajowa Grupa Spożywcza z marką Polski Cukier, Ferrero oraz Polski Związek Koszykówki i Polski Związek Bokserski.

– Wierzę, że te święta będą dla Państwa wyjątkowe, a nasze prezenty sprawią Waszym rodzinom wiele radości, szczególnie tym najmłodszym i tym lubiącym sport, który z kolei my tak bardzo kochamy – wybrzmiało w liście do rodzin od Prezesa Radosława Piesiewicza.

Wszystkie prezenty zostały wysłane do magazynów, skąd wolontariusze Szlachetnej Paczki dostarczą je rodzinom.

W tym roku ta piękna akcja już się kończy, ale już dziś Polski Komitet Olimpijski zapowiedział, że za rok także będzie w niej uczestniczył wraz z polskimi gwiazdami sportu. Do czego zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli!

PKOl – ToP
Fot.: PKOl – Szymon Sikora