Polskie szpadzistki coraz bliżej Paryża

Polska „złota” drużyna szpadzistek, nasze mistrzynie świata w składzie: Renata Knapik-Miazga, Ewa Trzebińska, Martyna Swatowska-Wenglarczyk i rezerwowa Magdalena Pawłowska, zajęły 3. miejsce na rozpoczęcie sezonu Pucharu Świata w szermierce i są coraz bliżej kwalifikacji na Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024.

Jak wyliczył serwis internetowy sport.tvp.pl – aby być pewnym olimpijskiej kwalifikacji biało-czerwone szpadzistki podczas czterech ostatnich zaliczanych do rankingu zawodów muszą awansować co najmniej do ćwierćfinałów. Podopieczne trenera Bartłomieja Języka realizację tego planu zaczęły znakomicie już w pierwszej z tych czterech imprez. W drodze do podium w Legnano Polki pewnie pokonały Japonki (45:38), a potem Amerykanki (41:36). W półfinale nasze szpadzistki uległy rozstawionym z jedynką Koreankom (35:39). W decydującej o brązowym medalu walce, pokonały Hongkong 45:34.

Sukces w Legnano bardzo mocno przybliżył Polki do Paryża. Kolejny etap walki o olimpijski bilet już w grudniu podczas Pucharu Świata w kanadyjskim Vancouver.

Ponadto, wracająca po 2-letniej przerwie Aleksandra Jarecka, w zawodach indywidualnych zajęła także trzecie miejsce.