Polskie szpadzistki najlepszą drużyną PŚ w Kazaniu!

Polskie szpadzistki w składzie: Ewa Trzebińska, Magdalena Piekarska-Twardochel, Renata Knapik-Miazga i Aleksandra Jarecka okazały się najlepszą drużyną Pucharu Świata w Kazaniu! Polki w finale pokonały Koreanki 45:24.

To był ostatni ze szpadowych Pucharów Świata zaliczających się do kwalifikacji olimpijskich Tokio 2020. Polski zespół występ w stolicy Japonii zapewnił sobie już wcześniej, jednak tym razem nasze zawodniczki pokazały, że nie był to przypadek.

Biało-czerwone nie dały szans żadnym wtorkowym przeciwniczkom i rozkręcały się z każdym kolejnym meczem. W ćwierćfinale okazały się lepsze od Węgierek (36:31), w półfinale pokonały Rosjanki (34:24), a spotkanie finałowe przeciwko reprezentacji Korei rozstrzygnęły na swoją korzyść wygrywając 45:24 i zdobywając złote medale.

W turnieju indywidualnym najlepiej z Polek spisała się Aleksandra Jarecka plasując się na 11. pozycji.

Igrzyska XXXII Olimpiady Tokio 2020 rozpoczną się 23 lipca, a zakończą 8 sierpnia 2021 roku. Indywidualny turniej szpadzistek w Japonii ruszy i zakończy się 24 lipca. Trzy dni później rozpocznie się turniej drużynowy kobiet. Także tego samego dnia poznamy najlepsze drużyny damskie i rozdane zostaną olimpijskie medale.

Biuro Komunikacji PKOl/PZSzerm
Fot.: PZSzerm