Prezes Olgierd Cieślik otrzymał medal 100-lecia PKOl

Olgierd Cieślik – Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego otrzymał medal 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Totalizator Sportowy – właściciel marki Lotto – jest Sponsorem Generalnym PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej.

– Bardzo dziękuję Totalizatorowi Sportowemu za dotychczasowe wsparcie PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Dzięki temu możemy realizować nasze główne zadanie – zapewnić Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej udział w igrzyskach – najważniejszej sportowej imprezie świata. Totalizator ma swój udział w każdym olimpijskim medalu, dzięki jego wsparciu możemy być świadkami najpiękniejszych sportowych chwil. Wierzę, że nasza współpraca będzie kontynuowana i nabierze nowego wymiaru – powiedział Andrzej Kraśnicki, Prezes PKOl.

Totalizator Sportowy nieprzerwanie od 65 lat wspiera polski sport. Jest też największym mecenasem kultury narodowej. Firma od początku istnienia pełni ważną rolę społeczną. Powstała po to, aby gromadzić środki, z których finansowano remonty i budowy obiektów oraz urządzeń sportowych. Dziś Totalizator Sportowy jest jednym z najważniejszych filarów wspierających zarówno sport, jak i kulturę w Polsce. Przez dziesięciolecia systematycznie przekazywane do budżetu państwa fundusze pozwoliły na budowę kilku tysięcy stadionów, boisk, basenów, krytych lodowisk, sal gimnastycznych, hal sportowych, torów kajakowych, kortów tenisowych, skoczni czy tras narciarskich. Od 1994 roku łączna suma tych środków wynosi prawie 13 mld zł. Są one wykorzystywane zarówno na poziomie lokalnym, jak i ogólnopolskim, a ich rozdysponowaniem zajmuje się Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W tym roku Totalizator obchodzi jubileusz 65-lecia. Jego ambasadorem został jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych polskich piłkarzy w historii – Robert Lewandowski. 

Biuro Komunikacji PKOl