Prezes PKOl wyróżniony tytułem „Lidera Sport Biznes Polska 2022”!

Stowarzyszenie Sport Biznes Polska po raz pierwszy nagrodziło ekspertów branżowych za ich wkład w rozwój świata sportu. Wśród zwycięzców znaleźli się przedstawiciele sponsorów sportu, organizacji sportowych, jednostek samorządu terytorialnego, infrastruktury sportowej i branży e-sportowej. 

Jury konkursu doceniło pracę, działalność i zaangażowanie prezesa PKOl Andrzeja Kraśnickiego, który został wyróżniony w kategorii „Organizacje sportowe.”

Andrzej Kraśnicki jest prezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, członkiem Komitetu Wykonawczego Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich (The European Olympic Committees – EOC), jednym z kilku reprezentantów Europy w Radzie Wykonawczej Światowego Stowarzyszenia Narodowych Komitetów Olimpijskich (The Association of National Olympic Committees – ANOC) oraz członkiem Rady Fundacji Światowej Agencji Antydopingowej (World Anti-Doping Agency – WADA). Jest ekspert wielu komisji w obszarze Międzynarodowego Ruchu Olimpijskiego. W latach 2003 – 2005 był prezesem Polskiej Konfederacji Sportu, w latach 2006 – 2021 prezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Andrzej Kraśnicki to wielokrotny szef Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na Igrzyska Olimpijskie.

Liderzy Sport Biznes Polska 2022

Plebiscyt SBP to wyjątkowa inicjatywa organizowana przez Stowarzyszenie Sport Biznes Polska. Główną ideą konkursu jest wyłonienie i wyróżnienie 40 liderów, którzy dzięki swojej charyzmie, wiedzy i doświadczeniu realnie wpływają na rozwój branży sportu i biznesu sportowego, są prawdziwymi pasjonatami, wyróżniają się odwagą, innowacyjnym podejściem, propagują dobre praktyki i inspirują współpracowników, dzięki czemu mogą stanowić wzór dla innych.

W tegorocznej edycji wśród nominowanych do tego tytułu znalazło się aż 111 kandydatów w 5 kategoriach. W jury plebiscytu zasiadali członkowie zarządu Stowarzyszenia SBP, a także przedstawiciele partnerów medialnych – WP SportoweFakty i Money.pl

Zgłoszenia do Plebiscytu były otwarte, warunkiem formalnym jest pełnienie minimum od roku funkcji bezpośrednio związanej z zarządzaniem, rozwojem i promocją sportu w jednym z 5 sektorów:

  • Organizacje sportowe,
  • Sponsorzy sportu,
  • Jednostki Samorządu Terytorialnego,
  • Infrastruktura sportowa,
  • Branża e-sportowa.

Pełną listę Liderów Sport Biznes Polska 2022 można znaleźć na stronie organizatora: https://bit.ly/3UUSaaT

Biuro Komunikacji PKOl