Prezydent Bydgoszczy wyróżniony medalem 100-lecia PKOl

Rafał Bruski – Prezydent Bydgoszczy – otrzymał medal 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. To wyraz wdzięczności za zaangażowanie w rozwój sportu powszechnego – zawodowego i amatorskiego oraz w promocję zdrowego stylu życia i olimpijskiej postawy.

– Bydgoszcz jest miastem, które stawia na sport. Organizuje wiele cennych inicjatyw zarówno o charakterze lokalnym, ale też ogólnopolskim i międzynarodowym. Ma także doskonałą infrastrukturę sportową. Odgrywa bardzo ważna rolę na sportowej mapie Polski i Europy. To także osobista zasługa Pana Prezydenta. Medal 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego to wyraz naszego uznania dla pracy Pana Rafała Bruskiego dla rozwoju sportu w Polsce – podkreślił Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Podczas spotkania Prezes PKOl i Prezydent Bydgoszczy rozmawiali o ewentualnej współpracy podczas III Igrzysk Europejskich, które odbędą się w Polsce w 2023 roku oraz Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które odbędą się także w roku Igrzysk Europejskich.

– Intensywnie przygotowujemy się do tego wydarzenia. To dla nas wielkie wyzwanie, a dla naszego kraju kolejna szansa na promocję poprzez sport. W 2023 roku będziemy świadkami wspaniałej rywalizacji najlepszych piłkarzy ręcznych świata. To także kolejny, ważny krok w upowszechnianiu piłki ręki ręcznej w naszym kraju – mówi Henryk Szczepański – Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Za niespełna dwa lata Polska razem ze Szwecją będzie gospodarzem Mistrzostw Świata Mężczyzn IHF 2023. Wezmą w nich udział 32 zespoły.

Biuro Komunikacji PKOl
Fot.: Robert Sawicki