Przyłącz się do naszej akcji #BiegFairPlayPKOl z okazji Światowego Dnia Fair Play – 7 września

7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez cztery organizacje, w tym Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP) i Europejskie Stowarzyszenie Fair Play. To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu.

„Ten dzień jest ważny, ponieważ staramy się uczynić świat miejscem lepszym do życia i dorastania poprzez przykład uczciwej gry w sporcie” – powiedział Jeno Kamüti, Prezydent Międzynarodowego Komitetu Fair Play.

Polski Komitet Olimpijski i Klub Fair Play PKOl włączają się w obchody Światowego Dnia Fair Play – W 2021 roku do naszej akcji – „Biegu Fair Play PKOI” dołączyło 291 szkół z całej Polski, ponad 70 tysięcy uczniów. Wydarzeniu towarzyszyły także inne inicjatywy o charakterze edukacyjnym – Hanna Wawrowska, Przewodnicząca Klubu Fair Play PKOl, członek Rady Międzynarodowego Komitetu Fair Play.

Chcielibyśmy Państwa serdecznie zachęcić do aktywnego uczestnictwa w tym roku i zorganizowania #BieguFairPlay PKOl w dniach 7-14 września br. podczas lekcji wychowania fizycznego, w podległych Państwu szkołach.

Zobacz film podsumowujący inicjatywę oraz sprawozdanie z ubiegłego roku oraz link rejestracyjny do tegorocznej imprezy.

https://www.youtube.com/watch?v=-CnuAY9DNn0
https://olimpijski.pl/bieg-fair-play-pkol-2021-70-tysiecy-radosci/