PZLA nominowany do World Athletics Member Federation Award

Polski Związek Lekkiej Atletyki może zdobyć prestiżowe wyróżnienie World Athletics Member Federation Award. Światowa federacja ustanowiła nowe wyróżnienie, aby uhonorować krajowe związki, które w trudnym czasie pandemii COVID-10 przyczyniły się do rozwoju lekkoatletyki oraz – mimo licznych obostrzeń – dostarczyły światu Królowej Sportu pozytywnych emocji i wydarzeń.

– Wiemy z jakimi problemami boryka się sport w trakcie pandemii. Wiele naszych federacji wspaniale poradziło sobie z wyzwaniami jakie przyniósł ten rok. Tą nagrodą chcemy podziękować im za wyjątkową pracę jaką włożyli – podkreśla Sebastian Coe, prezydent World Athletics.

Polska została nominowana do nagrody jako przedstawiciel Europy. W uzasadnieniu podkreślono, że w naszym kraju w sezonie 2020 odbyły się trzy mityngi cyklu World Athletics Contiental Tour (dwa w Chorzowie, jeden w Bydgoszczy). Dodatkowo światowa federacja doceniła starania związane z bezpiecznym przeprowadzeniem mistrzostw świata w półmaratonie, podczas których padł rekord świata, a rekord Polski ustanowił Krystian Zalewski.

W sumie nominowanych zostało 7 krajów, które reprezentują siedem kontynentalnych federacji World Athletics. Obok Polski są to: Nowa Zelandia, Kenia, Peru, Palestyna oraz Nikaragua.

Zwycięzcę poznamy podczas uroczystej gali, która w formie on-line odbędzie się 5 grudnia i będzie transmitowana w kanałach mediów społecznościowych World Athletics.

Informacja prasowa PZLA