Ruszyła rejestracja zawodników na XXI Światowe Letnie Igrzyska Polonijne

W dniach 26-31 sierpnia 2023 roku odbędą się XXI Światowe Letnie Igrzyska Polonijne Nysa-Wrocław. 8 maja ruszyła rejestracja zawodników.

Organizatorem Igrzysk jest Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, które wraz z Ministerstwem Sportu oraz Polskim Komitetem Olimpijskim dbającym o poziom merytoryczny zawodów, przygotowało oprócz letnich konkurencji sportowych moc atrakcji, z których słyną polonijne Igrzyska – m.in. spotkania z wybitnymi polskimi sportowcami i olimpijczykami.

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” od początku swej działalności wspiera aktywność Polonii i Polaków za granicą w rożnych formach. Sport zajmuje jedną z czołowych pozycji. Przez 30 lat Stowarzyszenie zorganizowało setki tego typu wydarzeń. Największymi są igrzyska odbywające się na przemian co dwa lata gromadzące każdorazowo średnio od 1000 do 1500 zawodników. Są to Światowe Letnie Igrzyska Polonijne i Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne.

Partnerem Igrzysk jest Polski Komitet Olimpijski (PKOl) zapewniający stosowny poziom merytoryczny zawodów oraz fundującym Puchar Fair Play Prezesa PKOl dla zawodnika wyróżniającego się postawą sportową względem konkurentów.

Ostatnie, XX Światowe Letnie Igrzyska Polonijne odbyły się w 2021 roku w Pułtusku, natomiast XV Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne pod koniec roku 2022 w Wiśle.