Ślubowania Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej – terminy i zasady

Polski Komitet Olimpijski przedstawia terminy ślubowań Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej oraz najważniejsze zasady dotyczące uczestnictwa w tych wydarzeniach. Większość ślubowań odbędzie się w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, o godz. 17:00.

Plan ślubowań

20 lipca – Centrum Olimpijskie w Warszawie – godzina 17:00 – kolarstwo górskie, podnoszenie ciężarów, strzelectwo, kolarstwo torowe, lekkoatletyka, zapasy – ok. 40 osób.

23 lipca – Centrum Olimpijskie w Warszawie – godzina 17:00 – jeździectwo, judo, podnoszenie ciężarów, lekkoatletyka – ok. 50 osób.

UWAGA – Lista sportów i zawodników składających ślubowania może ulec zmianie ze względu na trwający jeszcze proces kwalifikacyjny lub ewentualne relokacje w rankingach poszczególnych sportów.

Zasady uczestnictwa gości i mediów w ślubowaniach Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej

Ślubowania Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej odbywać się będą w reżimie sanitarnym w trosce o BEZPIECZEŃSTWO ZAWODNIKÓW, którzy dzień po złożeniu ślubowania udają na Igrzyska XXXII Olimpiady Tokio 2020.

  1. Ślubowania Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej są wydarzeniem zamkniętym dla kibiców.  
  2. Mogą wziąć w nich udział wyłącznie osoby zaproszone przez Polski Komitet Olimpijski.
  3. Polski Komitet Olimpijski będzie dokonywał weryfikacji osób wchodzących na ślubowania Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej.
  4. Podczas ślubowania obowiązują maseczki oraz obowiązek dezynfekcji rąk.
  5. Na niektóre ślubowania może zostać przeprowadzona dodatkowa procedura akredytacyjna z uwagi na możliwość uczestnictwa w wydarzeniach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Premiera i przedstawicieli Rady Ministrów.

Akredytacje dla dziennikarzy

Polski Komitet Olimpijski – jako organizator i gospodarz wydarzenia – zadecydował, że w wydarzeniu będą mogli uczestniczyć wyłącznie akredytowani wcześniej dziennikarze.

  1. Zgłoszenia akredytacyjne zawierające imię, nazwisko, nazwę redakcji, rodzaj wykonywanego zajęcia, numer telefonu kontaktowego, adres e-mail oraz markę i numery rejestracyjne wozów transmisyjnych – przyjmuje Polski Komitet Olimpijski pod adresem: [email protected].
  2. Informacje dotyczące obsługi prasowej oraz akredytacji udzielane są pod numerem tel.: 668 108 178.
  3. Zastrzegamy, że ze względu na bezpieczeństwo sportowców przedstawiciele mediów będą mieli obowiązek poruszania się w wyznaczonych strefach oraz noszenia maseczek i dezynfekcji rąk.
  4. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc Polski Komitet Olimpijski zastrzega sobie prawo do odmowy przyznania akredytacji – o czym poinformuje drogą mailową lub telefoniczną.
  5. Na każde ślubowanie przeprowadzona zostanie odrębna procedura akredytacyjna z uwagi na możliwość uczestnictwa w wydarzeniach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Premiera i przedstawicieli Rady Ministrów.

Akredytacje – ślubowanie Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej w dniu 20 i 23 lipca

Do poniedziałku 19 lipca – do godziny 12:00 – pod adresem [email protected] przyjmowane są akredytacje mediów uprawniające do udziału w ślubowaniu Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, które odbędzie się 20 lipca o godzinie 17:00 w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4.

Do czwartku 22 lipca do godziny 12:00 pod adresem [email protected] przyjmowane są akredytacje mediów uprawniające do udziału w ślubowaniu Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, które odbędzie się 23 lipca o godzinie 17:00 w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4.

Biuro Komunikacji PKOl