Strzelectwo sportowe dołącza do Olimpijskiego Tygodnia Esportu

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) wraz z Singapurskim Narodowym Komitetem Olimpijskim (SNOC) ogłosiły szczegóły Olimpijskiego Tygodnia Esportu oraz informacje o biletach na finały, które w dniach 22-25 czerwca 2023 r. odbędą się w Suntec Centre w Singapurze.

Do listy gier biorących udział w wydarzeniu dołączyło strzelectwo sportowe, które będzie reprezentowane przez Fortnite. W wydarzeniu weźmie udział 12 zaproszonych graczy z 2023 Fortnite Champion Series (FNCS). Specjalnie zaprojektowana przez Międzynarodową Federację Strzelectwa Sportowego „Fortnite Creative Island”, została stworzona tak, aby odzwierciedlić zawody strzeleckie.

Inauguracyjny Olimpijski Tydzień Esportu to czterodniowy festiwal wirtualnych sportów i gier stworzony przez MKOl i organizowany w Singapurze. Najważniejszym wydarzeniem tygodnia będą pierwsze finały Olympic Esports Series 2023 rozgrywane na żywo – globalne wirtualne i symulowane zawody sportowe, prowadzone we współpracy z międzynarodowymi federacjami (IF) i wydawcami gier. Trwają już eliminacje w baseballu, szachach, sporcie motorowym i żeglarstwie, a zawodnicy walczą o prawo startu w finale w Singapurze, aby móc rywalizować przed kibicami o prestiżowy tytuł zwycięzcy Olympic Esports Series.

Lista gier Olimpijskiego Tygodnia Esportu

Łucznictwo (Tic Tac Bow)
Baseball (WBSC eBASEBALL™: POWER PROS)
Szachy (Chess.com)
Kolarstwo (Zwift)
Taniec (Just Dance)
Sporty wyścigowe (Gran Turismo)
Żeglarstwo (wirtualne regaty)
Tenis (starcie tenisa)
Taekwondo (wirtualne taekwondo)
Strzelectwo sportowe (Fortnite)

Bilety na Olimpijski Tydzień Esportu są już dostępne w sprzedaży. Ceny zaczynają się od 10 dolarów singapurskich za dzień, a trzydniowe karnety są dostępne w cenie od 20 SGD. Bilety można kupić tutaj.

Olympic Esports Week to kolejny krok we wspieraniu rozwoju sportów wirtualnych w ramach Ruchu Olimpijskiego. Jak określono w Agendzie Olimpijskiej 2020+5 – współpraca Ruchu Olimpijskiego ze społecznościami graczy i e-sportu ma na celu stworzenie nowych możliwości zarówno dla graczy, jak i fanów.

Finały będą w całości transmitowane na stronie internetowej i w mediach społecznościowych MKOl.

MKOl