Tenisiści stołowi – najpierw zagrają o medale MŚ, a potem Igrzysk Europejskich

Polski Związek Tenisa Stołowego podał skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata. W tym gronie są zawodnicy, którzy wystąpią na Igrzyskach Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Oprócz medali stawką zawodów będzie kwalifikacja olimpijska w mikście.

W reprezentacji na Indywidualne Mistrzostw Świata w Durbanie w RPA (20-28 maja) znaleźli się Natalia Bajor, Anna Węgrzyn, Katarzyna Węgrzyn, Jakub Dyjas, Maciej Kubik, Samuel Kulczycki i Marek Badowski. – O występie w tej imprezie decyduje ranking światowy i miejsca w grze pojedynczej, deblowej i mieszanej. Jako ostatni, w mikście, dołączyli do naszego składu Marek Badowski i Natalia Bajor – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

W poszczególnych konkurencjach zagrają: Dyjas, Kubik, Bajor i Anna Węgrzyn (gra pojedyncza); Dyjas/Belg Cedric Nuytinck, Kubik/ Kulczycki, Anna Węgrzyn/Katarzyna Węgrzyn (gra podwójna); Kulczycki/Katarzyna Węgrzyn, Badowski/ Bajor (gra mieszana). Będzie to dla nich ostatni test przed Igrzyskami Europejskimi. Niespełna miesiąc później rozpoczną rywalizację w Hutnik Arenie (23 czerwca – 1 lipca). Zwycięska para w grze mieszanej uzyska awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu (2024). Oprócz tego zostanie rozegrana gra pojedyncza i gra podwójna. W Krakowie będzie rywalizowało 152 zawodników.

Jakub Dyjas

Jak informuje Stefan Dryszel na razie na Igrzyska Europejskie znana jest szeroka kadra. Poza zawodnikami, którzy zagrają w mistrzostwach świata są w niej jeszcze Zuzanna Wielgos, Paulina Krzysiek, Ilona Sztwiertnia, Miłosz Redzimski i Artur Grela.

Europejska Unia Tenisa Stołowego (ETTU) ogłosiła niedawno skład zawodów drużynowych. Oprócz gospodarzy dołączyło 11 najwyżej sklasyfikowanych reprezentacji w rankingu kontynentalnym. W rywalizacji kobiet udział wezmą także Niemcy, Rumunia, Portugalia, Francja, Węgry, Słowacja, Luksemburg, Austria, Czechy, Szwecja, Ukraina, a w zmaganiach mężczyzn Niemcy, Szwecja, Francja, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Chorwacja, Wlk. Brytania, Belgia i Dania.

ie2023.pl
Fot.: PKOl – Tomasz Piechal, Szymon Sikora