TOC gospodarzem 3. międzynarodowego spotkania projektu OCDC

Turecki Komitet Olimpijski (TOC) jako jeden z partnerów Komitetów Olimpijskich ds. Dwuetapowej Kariery (OCDC) był gospodarzem trzeciego ponadnarodowego spotkania Projektu w dniach 3-5 kwietnia w Stambule.

The Olympic Committees for Dual Career (OCDC), wspierany przez unijny program sportowy Erasmus+ i kierowany przez Polski Komitet Olimpijski, zrzesza we współpracy pięć Narodowych Komitetów Olimpijskich z: Turcji, Słowenii, Litwy i Grecji z Europejską Siecią Innowacji i Wiedzy (EUNIK). Głównym celem projektu jest propagowanie wiedzy i zrozumienia możliwości kariery dwutorowej wśród zawodników startujących w sportach olimpijskich i narodowych federacjach sportowych.

Podczas pierwszej fazy spotkania przemówienie otwierające wygłosił Sekretarz Generalny TOC Neşe Gündoğan, po którym nastąpiła aktualizacja aktualnego statusu projektu. Omówiono wyniki badania przeprowadzonego przez EUNIK wśród sportowców oraz dokonano przeglądu wdrożenia pojedynczego punktu kontaktowego w każdym z partnerskich Narodowych Komitetów Olimpijskich.

W drugiej fazie spotkania uczestnicy oceniali kursy online, które powstaną w celu wsparcia edukacji i życia biznesowego sportowców. Ponadto omówiono dalsze plany projektu na najbliższą kadencję. Następne spotkanie zaplanowano na 12-13 października w Ljubljanie w Słowenii.

Projekt OCDC ma na celu zapewnienie wsparcia krajowym sportowcom w zarządzaniu karierą dwutorową i zmianach w karierze, zarówno w trakcie aktywnego życia sportowego, jak i po jego zakończeniu. W ciągu dwóch lat partnerzy projektu opracują przewodnik, który zwiększy wiedzę i świadomość sportowców na temat opcji podwójnej kariery. Ostatecznie celem jest zapewnienie sportowcom niezbędnego wsparcia, aby mogli kontynuować udaną karierę zarówno w sporcie, jak i poza nim.