Triumf Hurkacza w ATP 1000 w Miami

Hubert Hurkacz jako pierwszy polski tenisista triumfował w singlu w imprezie rangi ATP Masters 1000, zwyciężając w imprezie na twardych kortach w Miami (pula nagród 4,299 mln dol.). W poniedziałek awansował dzięki temu na 16. miejsce w rankingu ATP Tour, najwyższe w karierze.

W niedzielnym finale Hubert pokonał Jannika Sinnera (31. w rankingu ATP) 7:6 (7-4), 6:4. Z Włochem miał okazję występować niedawno w deblu. W meczu o tytuł Polak odskoczył rywalowi na 3:0, ale Sinner odrobił straty, a dzięki kolejnemu przełamaniu objął prowadzenie 6:5. Wrocławianin zdołał jednak wyrównać, a następnie rozstrzygnąć na swoją korzyść tie-breaka 7-4.

Drugi set również rozpoczął się po myśli Hurkacza, który wyszedł na 4:0 i choć przeciwnik doprowadził jeszcze do stanu 4:3 to nie zdołał już odwrócić losów meczu i odrobić drugiego „breaka”.

Polak wystąpił w Miami jako rozstawiony z numerem 26. więc na otwarcie miał „wolny los”. Potem ograł Amerykanina Denisa Kudlę 7:6 (7-5), 6:4; Kanadyjczyków Denisa Shapovalova 6:3, 7:6 (8-6) oraz Milosa Raonica 4:6, 6:3, 7:6 (7-4); w ćwierćfinale Greka Stefanosa Tsitsipasa 2:6, 6:3, 6:4; a następnie Rosjanina Andrieja Rublowa 6:3, 6:4.

W grze podwójnej Hubert razem z Kanadyjczykiem Felixem Augerem-Aliassimem przegrał w drugiej rundzie z Chorwatem Ivanem Dodigiem i Słowakiem Filipem Polaskiem (nr 4.) 5:7, 4:6. Natomiast w pierwszym meczu Łukasz Kubot i Holender Wesley Koolhof (nr 6.) ponieśli porażkę z Rosjanami Karenem Chaczanowem i Andriejem Rublowem 4:6, 2:6.

Półfinał debla za to osiągnęła Iga Świątek w parze ze znaną Amerykanką Bethanie Mattek-Sands. W tej fazie powstrzymały je dopiero Japonki Shuko Aoyama i Ena Shibahara (nr 5.) 3:6, 7:6 (7-4), 10-2. Wcześniej polsko-amerykański duet nie stracił seta w trzech pojedynkach.