Vuokatti 2022: Daria Szkurat najlepsza wśród polskich biegaczy

Lisa Eriksson wygrała pierwszą konkurencję biegów narciarskich dziewcząt na 7,5 km stylem dowolnym podczas XV Zimowego EYOF Vuokatti 2022. Szwedka o ponad 30 sekund pokonała swoją rodaczkę Tovę Ericsson i o ponad 50 sekund trzecią Włoszkę Laurent Nadine. Najlepsza z Polek – Daria Szkurat – zajęła 17. miejsce.

W poniedziałkowej rywalizacji wystartowały jeszcze trzy Polki: Zuzanna Fujak zajęła 27. miejsce, Oliwia Buśko była 33., a Kinga Mareczek 38.

W zawodach wystartowały 64 zawodniczki.

Chłopcy ścigali się na dystansie 10 km stylem dowolnym. Złoty medal zdobył Niko Anttola, srebro Szwajcar Niclas Steiger (+20.6), a brąz Elias Danielsson (+24.5).

Najlepszy z Polaków, Łukasz Gazurek, był 25. Piotr Jarecki zajął 27. miejsce, Adrian Kiełbasa 50., a Emil Koper był 56.