Wielki powrót KINDER Joy of moving Alternatywnych Lekcji WF z Moniką Pyrek!

Czy sport i technologie mają ze sobą coś wspólnego? Jak najbardziej – i jedno, i drugie potrafi dostarczać niesamowitych emocji, a dzieciaki to przecież uwielbiają. Właśnie dlatego Monika Pyrek rusza w Polskę z kolejną edycją projektu KINDER Joy of moving Alternatywne Lekcje WF.

– Chcemy pokazać dzieciom, że sport jest przede wszystkim dobrą zabawą i frajdą. Wykorzystujemy nowoczesne technologie i specjalistyczny sprzęt. Dzięki temu dzieci i młodzież traktują to jako atrakcję, a my przemycamy w tym ruch – mówi Monika Pyrek, inicjatorka akcji, wicemistrzyni świata w skoku o tyczce i czterokrotna olimpijka.

Po przerwie spowodowanej pandemią Alternatywne Lekcje WF wracają ze zdwojoną siłą. Fundacyjna drużyna odwiedzi w tym sezonie aż ponad 10 miejscowości w tym m.in.: Szczecin, Łódź, Zduńską Wolę, Józefosław i Siedlce. Udział w zajęciach WF-u z olimpijką zapowiada aż 4 tys. uczniów. Kto chce wiedzieć więcej, niech śledzi profile Fundacji Moniki Pyrek w mediach społecznościowych.

Lekcje są realizowane w formie obwodu stacyjnego, na uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji jak np.: refleksomierz sprawdzający czas reakcji, ruchoma ścianka wspinaczkowa, bieg sprinterski z wykorzystaniem fotokomórek, stacja piłkarska i koszykarska. Pewne jest, że dużo będzie się działo, a rangę wydarzeń dodatkowo podniesie obecność gości specjalnych – Mistrzów lub Mistrzyń Sportu.

Co istotne, KINDER Joy of moving Alternatywne Lekcje WF to nie tylko spotkania w szkołach, ale też e-platforma edukacyjno-sportowa, która jest dostępna pod adresem www.alternatynelekcjewf.pl. To przestrzeń w sieci, która jest otwarta, darmowa i każdy może z niej korzystać ile chce, kiedy i gdzie chce. Są na niej dostępne materiały wideo, podcasty, konkursy i quizy, również aktywujące i sprawnościowe, zachęcające do tego, żeby się poruszać, wstać na chwilę od komputera, pomyśleć jak wykonać dane ćwiczenie. To skarbnica wiedzy i praktycznych wskazówek, ale też ogrom motywacji i inspiracji w różnej formie, skierowanych do nauczycieli, uczniów i rodziców.

Więcej o projekcie

Alternatywne Lekcje WF to projekt, który w 2017 roku został zainicjowany przez byłą lekkoatletkę, specjalizującą się w skoku o tyczce – Monikę Pyrek, a następnie stał się częścią międzynarodowego programu KINDER Joy of Moving. Celem projektu jest zachęcenie młodzieży do bycia aktywnymi przy jednoczesnym wykorzystaniu ich zainteresowania nowymi technologiami.

W czasie Alternatywnych Lekcji WF uczniowie szkół podstawowych (klasy 4-8) oraz ich nauczyciele mogą w asyście instruktora oraz gwiazd sportu sprawdzić swoją koordynację ruchową, refleks oraz celność na symulatorach wybranych dyscyplin sportowych.

Projekt KINDER Joy of moving Alternatywne Lekcje WF jest realizowany pod patronatem oraz przy wykorzystaniu dofinansowania Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Patronat honorowy nad projektem objął również Polski Komitet Olimpijski.

Szczegółowe informacje o projekcie są dostępne na stronie www.alternatywnelekcjewf.pl .

Kontakt: [email protected] , tel.: 733 293 393