XVIII Letni EYOF 2025 odbędzie się w Skopje

Stowarzyszenie Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC) ogłosiło, że Skopje w Macedonii Północnej będzie gospodarzem XVIII edycji Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w 2025 roku.

Festiwale, pierwszy odbył się w Brukseli w Belgii w 1991 r., oferują sportowcom w wieku 14-18 lat możliwość udziału w międzynarodowej imprezie multidyscyplinarnej, z której już 54 złotych medalistów zostało mistrzami olimpijskimi w swoich dyscyplinach.

Macedonia Północna będzie 25. krajem europejskim, w którym odbędzie się festiwal i 16., w którym odbędzie się jego letnia edycja.

Przewodniczący EOC Spyros Capralos podziękował burmistrzowi Skopje Daneli Arsovskiej i szefowi Narodowego Komitetu Olimpijskiego Macedonii Danielowi Dimevskiemu za zaangażowanie i chęć organizacji wydarzenia.

– EOC z przyjemnością ogłasza Skopje jako gospodarza letniego EYOF 2025. Jesteśmy pewni, że zorganizują udaną imprezę i zapewnią młodym sportowcom z Europy wspomnienia z Macedonii Północnej na całe życie. Podczas naszych rozmów z Komitetem Olimpijskim Macedonii Północnej, burmistrzem Skopje i wicepremierem wyraźnie widać było ich entuzjazm dla EYOF, co było dla nas szczególnie przyjemne. Dla EOC zawsze ważne jest, abyśmy organizowali nasze wydarzenia w krajach w całej Europie – powiedział Spyros Capralos, Przewodniczący EOC.

– W swoim imieniu i wszystkich innych ważnych interesariuszy w kraju zapewniam, że EYOF 2025 w Skopje wyznaczy nowe wysokie standardy pod względem obiektów i liczby obiektów sportowych. Oprócz tego gwarantujemy wspaniałe jedzenie i serdeczną gościnność. Nie mogę się doczekać spotkania w Skopje – dodał Prezes NKOl Macedonii Północnej Daniel Dimevski.

Reprezentant Macedonii Północnej uczestniczył w ceremonii zamknięcia EYOF w Mariborze, podczas której odebrał flagę EOC z rąk Spyrosa Capralosa.

EOC
Fot.: PKOl – Szymon Sikora