Yoshiro Mori zrezygnował

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) poinformował, że Yoshiro Mori, szef Komitetu Organizacyjnego Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020 ustąpił ze stanowiska. Mori po raz kolejny przeprosił za swoje słowa i podkreślił, że najważniejsze jest pomyślne przygotowanie i przeprowadzenie imprezy.

– MKOl w pełni szanuje decyzję Prezydenta Mori o ustąpieniu ze stanowiska i rozumie jego powody. Jednocześnie dziękujemy mu za wybitny wkład w organizację przełożonych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Tokio 2020. Wśród wielu swoich osiągnięć Prezydent Mori pomógł uczynić Tokio najlepiej przygotowanym miastem olimpijskim w historii. MKOl będzie współpracował z jego następcą, aby zapewnić bezpieczne i pewne Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 w 2021 r. – powiedział Przewodniczący MKOl Thomas Bach.

Jak zapewniono, ciągłość w organizacji i realizacji Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Tokio 2020, zapewni tymczasowo dyrektor generalny Toshiro Muto. MKOl został także poinformowany, że Komitet Organizacyjny Tokio 2020 rozpocznie proces wyboru nowego szefa.

MKOl
Fot.: IOC – Greg Martin