Złota Klaudia Breś!

Klaudia Breś wystrzelała we Wrocławiu złoty medal III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 w konkurencji pistolet pneumatyczny kobiet 10 m! To drugie polskie złoto na tej imprezie!

Klaudia, która dziś obchodzi urodziny, nie mogła sprawić sobie lepszego prezentu jak złoty medal Igrzysk Europejskich. Naszej mistrzyni i jubilatce kibicowała cała rodzina z mężem i 2-letnią Ninką na czele. Takie wsparcie musiało mieć takie skutki.

Polka, która dorzuciła kolejny medal do swojej bogatej już kolekcji z imprez międzynarodowych, do finału awansowała z drugim wynikiem (579 – 97, 99, 96, 94, 96, 97). Eliminacje wygrała zawodniczka z Grecji – Anna Korakki (580 – 99, 98, 98, 91, 97, 97). Na ósmej pozycji – ostatniej premiowanej awansem pozycji – do rozgrywki finałowej „wskoczyła” Julita Borek (575).

W finale Breś pokazała wielką klasę i od jego początku pewnie zmierzała ku najwyższemu stopniu podium. W starciu o zwycięstwo Polka cały czas była krok przed Camile Jedrzejewski z Francji. Od stanu 7:7 strzelała lepiej i wygrała całe starcie 17:13.

Druga z reprezentantek naszego kraju – Julia Borek – zakończyła finał na ósmej pozycji.

PKOl