Zmarł 
Dinos Michaelides

Polski Komitet Olimpijski z wielkim żalem przyjął informację, że 7 czerwca 2022 roku zmarł
ŚP. Dinos Michaelides, były Prezes Cypryjskiego Komitetu Olimpijskiego. 

Dinos Michaelides odszedł w wieku 78 lat. Całe swoje życie poświęcił edukacji i sportowi. Funkcję prezesa Cypryjskiego Komitetu Olimpijskiego pełnił od czerwca 2016 do października 2020 roku. Był także Prezesem Cypryjskiej Narodowej Akademii Olimpijskiej w latach 2012-2020. 

Działał aktywnie na arenie międzynarodowej m.in. jako członek Komisji Technicznej Europejskiego Stowarzyszenia Narodowych Komitetów Olimpijskich (1989-1996); członek Trójstronnej Komisji  Międzynarodowej, która opracowała statut igrzysk olimpijskich (Szwajcaria 1985) oraz członek Komisji Technicznej Międzynarodowego Komitetu Igrzysk Śródziemnomorskich. 

„Dinos Michaelides był niezwykle ważną postacią dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego.  Dzięki jego zaangażowaniu Cypryjski Komitet Olimpijski podpisał z PKOl porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju Ruchu Olimpijskiego. Z przykrością żegnamy tak wspaniałego człowieka.  Jestem naprawdę wdzięczny za możliwość współpracy z Dinosem Michaelidesem w przeszłości . 

W imieniu Rodziny Olimpijskiej, Najbliższym, Przyjaciołom i Współpracownikom ŚP. Dinosa Michaelidesa składam najszczersze wyrazy współczucia. Łączymy się z Państwem w bólu i żalu!”

Andrzej Kraśniczki
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego