Znamy pierwsze gwiazdy, które wystąpią w Memoriale Ireny Szewińskiej

6 czerwca w Bydgoszczy odbędzie się 5. edycja Memoriału Ireny Szewińskiej. Kolejny raz wielu znakomitych lekkoatletów pokaże się polskim kibicom w trakcie mityngu, który trzeci rok z rzędu znalazł się w gronie imprez World Athletics Continental Tour Gold. Organizatorzy zdradzili nazwiska pierwszych gwiazd, które wystartują na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka.

– To będą doskonałe zawody na początek sezonu i już dziś możemy powiedzieć, że kibice nie będą się nudzić. Kolejny raz do Bydgoszczy przyjedzie wielu znakomitych zawodników, w tym oczywiście całe grono medalistów największych imprez, w tym oczywiście także igrzysk olimpijskich – mówi Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki i dyrektor mityngu.

Na razie znane są najważniejsze nazwiska zawodników, którzy będą rywalizować w konkursie skoku o tyczce. W Bydgoszczy kibicom, oprócz największej polskiej gwiazdy tyczki Piotra Liska, pokażą się znakomici Amerykanie – Chris Nilsen i Sam Kendricks. Obaj są medalistami igrzysk olimpijskich – Nilsen wywalczył srebro w 2021 roku w Tokio, a Kendricks brąz pięć lat wcześniej w Rio de Janeiro. Obaj mają też medale mistrzostw świata, bo Kendricks dwukrotnie wygrywał tę imprezę, a Nilsen przed rokiem był drugi w amerykańskim Eugene. Trzy medale mistrzostw świata, srebrny i dwa brązowe, ma także Lisek, który niedawno świetnie spisał się w halowych mistrzostwach Europy w Stambule zdobywając srebrny medal.

– To na razie pierwsze nazwiska, które możemy ujawnić, ale zapewniam, że nie ostatnie. Memoriał Ireny Szewińskiej cieszy się już wśród zawodników renomą i wielu z nich bardzo chętnie startuje przed bydgoską publicznością – dodaje Wolsztyński. Organizację 5. Memoriału Ireny Szewińskiej wspiera miasto Bydgoszcz, samorząd województwa kujawsko-pomorskiego oraz firmy ANWIL S.A. i InterRisk.

Rywalizacja w Bydgoszczy toczyć się będzie w czternastu konkurencjach – kobiety startować będą w biegach na 100, 200 i 800 metrów, w biegu na jedną milę oraz w biegu na 100 metrów przez płotki i w rzucie młotem, a z kolei mężczyźni pobiegną na 200, 800 i 1500 metrów oraz 110 metrów przez płotki, a także w skoku wzwyż, skoku o tyczce, pchnięciu kulą i rzucie młotem. Impreza rozpocznie się o godz. 17:30, a sprzedaż biletów jest dostępna na platformie ebilet.pl.

– Przygotowaliśmy wejściówki w atrakcyjnych cenach, bo kosztować będą 10, 15 i 20 złotych. Do tego dzieci poniżej piątego roku życia wchodzą bezpłatnie, młodzież ucząca się i studenci oraz emeryci i renciści mogą korzystać z biletów ulgowych, podobnie jak osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami. Dodatkowo gorąco zapraszamy grupy zorganizowane, które, jako kluby kibica, wejdą na mityng bezpłatnie. Trzeba tylko się zgłosić, a wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie internetowej mityngu – dodaje Wolsztyński.

Bydgoszcz, 11.08.2019. Polak Piotr Lisek podczas konkursu skoku o tyczce na druøynowych mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce, 11 bm. w Bydgoszczy. (gj) PAP/Pawe≥ Skraba

Już niebawem poznamy kolejne nazwiska lekkoatletów, którzy wystartują w Bydgoszczy. 5. Memoriał Ireny Szewińskiej ma kategorię World Athletics Continental Tour Gold, podobnie jak dwanaście innych mityngów, które odbędą się na pięciu kontynentach – za nami już pierwsza impreza w australijskim Melbourne, jeszcze w kwietniu zaplanowana jest impreza w Botswanie. Kolejne mityngi tej kategorii odbędą się w Kenii, Japonii, na Bermudach, w Stanach Zjednoczonych (dwukrotnie), Holandii, Polsce, Finlandii, Czechach oraz na Węgrzech i w Chorwacji.

5. Memoriał Ireny Szewińskiej