Zofia Klepacka brązową medalistką ME

Zofia Klepacka (Legia Warszawa) brązową medalistką mistrzostw Europy w windsurfingowej, olimpijskiej klasie RS:X. Wśród mężczyzn Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) zajął czwarte miejsce, a piąty był Radosław Furmański (Dobrzyński Klub Żeglarski).

Z kolei w mistrzostwach świata klasy 470 szóste miejsce zajęła załoga Agnieszka Skrzypulec, Jolanta Ogar. Regaty odbyły się w portugalskiej Vilamourze.

Dla Zofii Klepackiej to już dziewiąty medal mistrzostw Europy w klasie RS:X. Polka była trzy razy mistrzynią Europy (2011, 2017, 2018), raz wicemistrzynią (2016), pięć razy stawała na najniższym stopniu podium (2010, 2014, 2015, 2020, 2021). Oprócz tego ma na swoim koncie tytuł mistrzyni świata (2007), dwa srebrne medale mistrzostw świata (2011, 2012) oraz największy sukces, brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012).

W Vilamourze w tym samym czasie odbywały się mistrzostwa świata w olimpijskiej klasie 470. Szóste miejsce zajęła w nich załoga Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar. Polki doskonale zaprezentowały się w wyścigu finałowym, w którym minęły linię mety na drugim miejscu. Nasza załoga potwierdziła w tych mistrzostwach przynależność do ścisłej światowej czołówki, a wynik jest tym bardziej godny uznania, gdyż przez ostatnie kilka miesięcy sterniczka załogi Agnieszka Skrzypulec przechodziła rehabilitację po kontuzji doznanej w trakcie treningu na rowerze. Polki dopiero na początku roku wróciły na łódkę i z tygodnia na tydzień są w coraz lepszej formie, co jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi.

PZŻ
Fot.: PKOl