Życiowy wynik Macieja Staręgi w ZIO

Biegacz narciarski Maciej Staręga na ćwierćfinale zakończył swój start w sprincie podczas XXIV ZIO Pekin 2022. To najlepszy jego rezultat w historii swoich startów w igrzyskach. Mistrzem olimpijskim w sprincie techniką dowolną został Norweg Johannes Hoesflot Klaebo. Srebrny medal wywalczył Włoch Federico Pellegrino, a brąz Rosjanin Aleksander Terentiew.

Maciej Staręga był jedynym reprezentantem Polski, który awansował do najlepszej „30” biegu sprinterskiego. Podopieczny Lukasa Bauera wystartował w piątym ćwierćfinale i jako czwarty przekroczył linię mety. Ostatecznie Staręga został sklasyfikowany na 19. miejscu i wynik ten jest jego najlepszym rezultatem w historii startów w najważniejszej imprezie sportowej świata.
Drugi z Polaków (mężczyźni) Kamil Bury był 58.

Spośród  naszych reprezentantek żadnej ni udało się przejść kwalifikacji. Na 39. Miejscu uplasowała się Izabela Marcisz, 42. była Monika Skinder, a Weronika Kaleta zajęła 50. miejsce.

Program startów polskich biegaczy narciarskich podczas XXIV ZIO Pekin 2022 (czas polski)