65 lat Totalizatora Sportowego – Sponsora Generalnego PKOl!

17 grudnia 1955 roku uchwałą Prezydium Rządu nr 1010/55 powołano do życia instytucję, której dochód miał być przeznaczany na budowę i remonty obiektów oraz urządzeń sportowych. Tak właśnie 65 lat temu narodził się Totalizator Sportowy.

„W DNA naszej firmy od samego początku jest aktywne wspieranie rozwoju polskiego sportu oraz sportowców w walce o medale i puchary na największych wydarzeniach sportowych świata” – informuje Totalizator Sportowy.

Totalizator Sportowy – właściciel marki LOTTO – od 65 lat odgrywa kluczową rolę we wspieraniu polskiego sportu. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i zasłużonych dla sportu polskich spółek. Każdego roku przekazuje setki milionów złotych na budowę i modernizację infrastruktury sportowej w całym kraju. Środki te są wykorzystywane zarówno na poziomie lokalnym, jak i ogólnopolskim, a ich rozdysponowaniem zajmuje się Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Od 1994 roku przekazana suma wyniosła prawie 13 mld zł.

Spółka wspiera także szczególnie ważne dla polskich kibiców oraz polskiego sportu organizacje, kluby czy wydarzenia sportowe. Do najważniejszych z nich należą m.in. Polska Reprezentacja Olimpijska – Totalizator Sportowy zaangażował się w Sponsoring Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej już w 1994 roku, kiedy to wspierał polskich olimpijczyków na IO w Lillehammer, piłkarska Ekstraklasa, Polska Liga Koszykówki, Polska Superliga Tenisa Stołowego, Kadra Narodowa w Szachach, Tour de Pologne, Memoriał Kamili Skolimowskiej, żużlowe mistrzostwa Europy czy projekt Szóstka z LOTTO wspierający 6 utalentowanych sportowców.

Od 2008 roku Totalizator Sportowy jest mecenasem Toru Wyścigów Konnych Służewiec. Firma współpracuje również z indywidualnymi sportowcami – niedawno do grona Ambasadorów Totalizatora Sportowego dołączył skialpinista Andrzej Bargiel.

Z okazji 65-lecia Totalizatora Sportowego, Ambasadorem Jubileuszu został Robert Lewandowski – kapitan Reprezentacji Polski w piłce nożnej, Piłkarz Roku UEFA 2020. Miniony sezon był dla niego pełen sukcesów: 55 goli i 10 asyst w 47 meczach, wygrana w Lidze Mistrzów, mistrzostwo i Puchar Niemiec oraz tytuł króla strzelców we wszystkich rozgrywkach klubowych.

– 17 grudnia to wielki dzień dla Totalizatora Sportowego, ale także dla całego polskiego sportu. Sponsor Generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej obchodzi dziś 65-lecie swojego powstania. Z tej okazji w imieniu całej Polski Rodziny Olimpijskiej na ręce Pana Prezesa Olgierda Cieślika, dla wszystkich współpracowników Totalizatora Sportowego, składam życzenia kolejnych wielu spektakularnych sukcesów i serdecznie dziękuję za wspieranie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej i polskiego sportu. Nasze olimpijskie hasło brzmi: „Jesteśmy Jedną Drużyną” i każdego dnia ze strony Państwa doświadczamy tego, że nią jesteśmy – podkreśla Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Biuro Komunikacji PKOl