Nasz brązowy medalista z Pekinu już w Polsce!

Dawid Kubacki, który zdobył brązowy medal XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 wrócił do Polski. Powitanie naszego medalisty miało miejsce na Lotnisku Chopina w Warszawie, które jest od niedawna jest Partnerem PKOl. Podczas krótkiej konferencji prasowej reprezentant Polski odebrał podziękowania od przedstawicieli Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Sponsorów PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej.

– Myślę, że ten medal to wspaniałe wynagrodzenie ciężkiej pracy, którą wykonujemy przez cały rok. Początek tego sezonu nie wyglądał tak jak byśmy wszyscy tego chcieli, ale mimo wszystko każdy z nas włożył bardzo dużo pracy w to, by wrócić na dobre tory. Wydaje mi się, że całą drużyną pokazaliśmy ducha walki i to naprawdę cieszy – powiedział Dawid Kubacki.

Przypominamy, że Dawid Kubacki wywalczył krążek dla Reprezentacji Polski już drugiego dnia rywalizacji w Pekinie. Złoto na skoczni normalnej zdobył Japończyk Ryoyu Kobayashi, natomiast srebro – doświadczony Austriak – Manuel Fettner.

Do Polski wrócili również pozostali skoczkowie narciarscy – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula oraz Paweł Wąsek. Całej drużynie w imieniu PKOl pogratulował Apoloniusz Tajner – Wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

– Uważam, że wyniki, które ci zawodnicy osiągnęli na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie są bardzo satysfakcjonujące. Mówię tutaj nie tylko o brązowym medalu Dawida Kubackiego, ale również o 4. miejscu Kamila Stocha na skoczni dużej, czy 6. miejscu Polski w rywalizacji drużynowej. Chciałbym w tym miejscu pogratulować chłopakom oraz całemu zespołowi. Jestem z Was dumny, ponieważ wiem, że zrobiliście wszystko co w waszej mocy – powiedział Apoloniusz Tajner.

– Dawid zdecydowanie zasłużył na ten medal. Jednak muszę przyznać, że trochę szkoda, że tylko on stoi tutaj z krążkiem na szyi. Żałujemy, że nie udało nam się przywieźć ich więcej z Pekinu, ponieważ medal olimpijski to najlepsza pamiątka dla każdego sportowca. Z tego miejsca dziękuję również wszystkim kibicom, którzy razem z nami przeżywali te emocji i trzymali za nas kciuki – dodał Kamil Stoch.

Naszym reprezentantom gratulacje złożyli również przedstawiciele Sponsorów PKOl i Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

– Przede wszystkim dziękuję Dawidowi oraz całej drużynie za te piękne emocje, których dostarczyliście nam podczas XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022. Życzę Wam kumulacji sukcesów i powodzenia w kolejnych startach – powiedziała Aida Bella, Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Totalizatora Sportowego – Sponsora Generalnego PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej.

Po zakończeniu powitania reprezentanci Polski w skokach narciarskich udali się w dalszą podróż do Krakowa i swoich domów.

PKOl
Fot.: PKOl – Włodzimierz Włoch