Jedziemy na Olimpijski Camp Fair Play!

W III edycji #BieguFairPlayPKOl wzięło udział 709 szkół, przysłano 411 relacji z biegu. Każda była wyjątkowa, a wybór Kapituły bardzo trudny. Jednak znamy już wyniki.

Mamy ogromną przyjemność ogłosić wyniki konkursu na najlepszą relację #BieguFairPlayPKOl 2023, organizowanego przez Polski Komitet Olimpijski. Cieszymy się, że inicjatywie z okazji Światowego Dnia Fair Play 7 września, wzięło udział ponad 700 szkół z całego kraju, a uczestnicy okazali ogromne zaangażowanie, radość z ruchu i ducha fair play. Wydarzenie miało na celu promowanie wartości olimpijskich oraz kształtowanie postaw uczestników, które są fundamentem ruchu olimpijskiego. Partnerem III edycji #BieguFairPlayPKOl jest wieloletni partner Polskiego Komitetu Olimpijskiego, programu Edukacji Olimpijskiej PKOl oraz Młodzieżowej Olimpijskiej Reprezentacji Polski – program KINDER Joy of moving.

Kto pojedzie na Olimpijski Camp Fair Play?

Kapituła powołana przez Polski Komitet Olimpijski, Klub Fair Play PKOl oraz KINDER Joy of moving, wyłoniła pięć szkół, których relacja z przebiegu inicjatywy była interesująca, pokazała zaangażowanie i integrację społeczności szkolnej oraz kreatywność uczniów i nauczycieli, a przede wszystkim radość płynącą ze wspólnego podejmowania wysiłku. Przypomnijmy, że bieg jest najprostszą formą ruchu i może stać się sposobem na poznanie siebie nawzajem, o ile zdecydujemy się biec razem.

Szkoły zostają nagrodzone sześciodniowym obozem sportowym w jednym z Centralnych Ośrodków Sportowych w Polsce. Zwycięzcy będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności sportowe, budować przyjaźnie i czerpać inspirację od doświadczonych olimpijczyków.

Zapraszamy:

1. Szkołę Podstawową w Cierchach
2. Szkołę Podstawową w Strzegocinie
3. Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach
4. Szkołę Podstawową w Kobiernicach
5. Szkołę Podstawową im. płka Stanisława Królickiego w Izabelinie

Szkoły, które odwiedzimy wraz z Olimpijką/ Olimpijczykiem:

  1. Szkoła Podstawowa im. Wspólnej Europy w Nawodnej
  2. Szkoła Podstawowa nr 42 w Warszawie
  3. Szkoła Podstawowa nr 140 im. Kazimierza Jeżewskiego w Warszawie
  4. Liceum Ogólnokształcące Kadetów Rzeczpospolitej Polskiej w Lipinach
  5. Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.

Warto podkreślić, iż wszystkie szkoły, które nadesłały zgłoszenia do Biegu Fair Play PKOl otrzymały pałeczkę sztafetową, która ma przypominać o najmłodszym o wartości współpracy zespołowej w duchu fair play! 

Już za rok biegniemy ponownie, jednak pamiętajcie, aby na co dzień być FAIR! Wszystkim uczestnikom #BieguFairPlayPKOl 2023 za udział oraz za propagowanie uniwersalnych wartości sportu!

Terminy Olimpijskich Campów Fair Play w 2023 roku:

COS OPO Cetniewo / Władysławowo – 13.12-18.12.2023 r.

COS OPO Szczyrk  – 19-24.11.2023 oraz 26.11 – 01.12.2023 r.

KINDER Joy of moving to program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu realizowany przez Grupę Ferrero w ponad 20 krajach na całym świecie, w tym od 2007 roku również w Polsce. Celem programu jest promocja aktywnego stylu życia wśród młodego pokolenia, rodzin oraz popularyzacja uniwersalnych wartości sportu takich jak fair play. Inicjatywa Ferrero odpowiada na trzy cele Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju do 2030, stworzonej przez ONZ: dobre zdrowie i jakość życia (3), dobra jakość edukacji (4) i partnerstwo na rzecz celów (17)

Regulamin #BiegFairPlayPKOl2023