Koszykówka 3×3 – brązowe medale dla Hiszpanek i Polaków

Reprezentacje Hiszpanii i Polski zdobyły brązowe medale Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023 w koszykówce 3×3. Hiszpanki pokonały Rumunki 21:15, a Polacy Niemców 21:18.

Biało-czerwoni wzięli rewanż za porażkę w fazie grupowej i tym razem wygrali 21:18. Przez kilka minut w polskiej ekipie punktowali tylko Adrian Bogucki (10) i Przemysław Zamojski (8). Polacy prowadzili 12:7, ale wystarczyła chwila nieuwagi i było już tylko 14:13. W tym spotkaniu było wszystko – nerwy, emocje, sporo błędów po obu stronach, a na koniec happy end dla podopiecznych Piotra Renkiela. Po rzucie Przemysława Zamojskiego było 20:18 i gospodarze mieli jeszcze rzut osobisty.

Szymon Rduch poprosił wtedy widownię o ciszę, a chwilę po tym, gdy piłka wpadła do kosza po rzucie Zamojskiego, Cracovia Arena zatrzęsła się w posadach, a widownia oszalała, bo Polacy wywalczyli brązowy medal Igrzysk Europejskich!

Także rywalizacja kobiet o brązowy medal zakończyła się przed upływem 12 minut. Hiszpanki nie pozostawiły złudzeń Rumunką, a zwycięstwo – także rzutem wolnym – przypieczętowała Helena Oma.

Medal polskich koszykarzy jest 18. krążkiem wywalczonym dotychczas przez „biało-czerwonych” w III Igrzyskach Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Polska ma już na swoim koncie 8 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych medali. Walczymy! Dalej!