ME: Polscy siatkarze zwycięzcy na koniec fazy grupowej

Polska pokonała w Skopje Czarnogórę 3:0 (25:14, 25:11, 25:12 ) w meczu grupy C mistrzostw Europy mężczyzn. Był to ostatni występ podopiecznych trenera Nikoli Grbicia w fazie grupowej, którzy w tabeli zajęli pierwsze miejsce. Mecze 1/8 finału z udziałem polskiego zespołu rozegrane zostaną we włoskim Bari, a rywalem będzie Belgia.

Biało-czerwoni ostatni raz grali z Czarnogórą również na mistrzostwach Europy. Było to w 2019 roku. Wówczas polscy siatkarze wygrali 3:0. Zwyciężając, sprawili prezent swojemu trenerowi, który obchodził w środę 50 urodziny.

Od pierwszych piłek środowego spotkania polski zespół prezentował ogromną siłę. Rywale, którzy zajmują 42. pozycję w rankingu FIVB stanowili tylko tło dla świetnie dysponowanych naszych graczy. Objęli oni prowadzenie 4:1. Czarnogórcy próbowali dotrzymywać kroku do stanu 13:11, gdy punkt zdobył Minić. Od tego stanu przewaga wzrosła do 20:11, gdy asem popisał się Kamil Semeniuk. Losy tej partii były już rozstrzygnięte. Ostatni punkt zdobył Norbert Huber.

W dwóch kolejnych partiach przewaga biało-czerwonych była jeszcze wyższa. Drugą rozpoczęli od prowadzenia 6:2, a trzecią 6:0. W tym meczu, co bardzo cieszy, nie było chwili przestojów, zespół zagrał na maksymalnej koncentracji.

Polscy siatkarze odnieśli piąte zwycięstwo. Wcześniej było 3:0 z Czechami, 3:1 z Holandią, 3:0 z Macedonią Północną, 3:0 z Danią i 3:0 z Czarnogórą.

Czas na 1/8 finału ME. W tej fazie Polacy zmierzą się w niedzielę w Bari z Belgią.

Pary 1/8 finału mistrzostw Europy siatkarzy:

Mecze w Warnie
piątek
Chorwacja – Rumunia (16.30)
Francja – Bułgaria (19.30)
sobota
Słowenia – Turcja (16.30)
Portugalia – Ukraina (19.30)

Mecze w Bari
sobota
Holandia – Niemcy
Włochy – Macedonia Północna

niedziela
Serbia – Czechy
Polska – Belgia

PZPS
Fot.: CEV