Łódzki Bieg Olimpijczyków

W sobotę, 23 kwietnia, w łódzkim parku im. Baden Powella odbył się XIV Bieg Olimpijczyków. To właściwie cała seria biegów – oddzielnie dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W imprezie, przygotowanej z inicjatywy Regionalnej Rady Olimpijskiej – przy wsparciu Urzędu Miasta, MOSiR oraz Miejskiego SZS – udział wzięło ponad 300 biegaczy, reprezentujących 18 szkół.

Odbył się także bieg otwarty na 3 km, do którego przystąpili m.in. nauczyciele.

Imprezę poprzedziła krótka ceremonia otwarcia (dokonali go zastępca Prezydenta Łodzi Joanna Skrzydlewska i Prezes RROl w Łodzi Mieczysław Nowicki) i odczytanie przez Antonię Bednarek z SP nr 79 im. Łódzkich Olimpijczyków „Apelu Olimpijskiego”.

Zmaganiom dzieci i młodzieży przyglądali się – jak co roku – łódzcy olimpijczycy, m.in.: Barbara Niemczyk, Agnieszka Domańska, Elżbieta Nowak, Wanda Panfil, Kazimierz Maranda, Jan Kudra, Zygfryd Kuchta i Mirosław Żerkowski. Oni też po kolejnych biegach wręczali najlepszym puchary, medale i nagrody rzeczowe.

W biegu otwartym (3000 metrów) triumfowała Aneta Goździk-Zaręba (SP 190) przed Adrianną Siemińską (LKS Koluszki) i… naszą mistrzynią świata w maratonie  z roku 1991 – Wandą Panfil. Z rywalizacji mężczyzn na tym samym dystansie zwycięsko wyszedł Dawid Gunther z Łodzi przed Mariuszem Kotelnickim (ZSP Bedoń Wieś) i Adrianem Wójcikiem (SP 190).

Henryk Urbaś
Fot.: Tomasz Rosset/RROl w Łodzi