Octavian Morariu wyróżniony przez PKOl

Octavian Morariu – Prezydent Europejskiej Federacji Rugby, członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego – otrzymał medal 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. – To wyraz uznania dla jego dokonań w zakresie rozwoju Ruchu Olimpijskiego – także w Polsce i budowania solidarności olimpijskiej – powiedział Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki.

Andrzej Kraśnicki i Octavian Morariu uczestniczyli w konferencji inaugurującej Akademię Rugby, która odbyła się w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie. Jej organizatorem i pomysłodawcą jest Polski Związek Rugby. Na zaproszenie Dariusza Olszewskiego – prezesa Polskiego Związku Rugby w konferencji wzięła udział Anna Krupka – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz przedstawiciele Europejskiej Federacji Rugby, Polskiego Związku Rugby, Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz menedżerowie sportu reprezentujący firmy, agencje i organizacje sportowe.

W trakcie czterech paneli dyskusyjnych poruszono między innymi takie tematy jak: kształcenie kadr menadżerskich w sporcie, kształcenie kadr trenerskich w rugby, profesjonalizacja wydarzeń rugby oraz rozwój i popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży.

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego rozmawiał też Octavianem Morariu na temat III Igrzysk Europejskich, które odbędą się w Polsce w 2023 oraz wyzwań i szans związanych z tym wydarzeniem – największą multidyscyplinarna imprezą w Europie w 2023 roku.

Podczas wizyty w biurze PKOl Octavian Morariu – Prezydent Europejskiej Federacji Rugby, członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego – wpisał się do księgi pamiątkowej.

Biuro Komunikacji PKOl
Fot.: PKOl – Tomasz Piechal