Olimpijski dzień w kompleksie Milenium

20 grudnia w kompleksie Milenium w Kołobrzegu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego z Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020.

Gospodarzem tego wydarzenia w obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu była Prezydent Miasta Kołobrzeg pani Anna Mieczkowska. W trakcie uroczystego otwarcia gościliśmy znakomitych tegorocznych olimpijczyków z naszego regionu na czele z mistrzynią olimpijską Małgorzatą Hołub-Kowalik oraz pięściarką Elżbietą Wójcik. Nie zabrakło również kołobrzeskiego olimpijskiego akcentu przy udziale Joanny Nowickiej oraz opiekuna regionalnej rodziny olimpijskiej Prezesa Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej Stanisława Kopcia.

Każdy z zaproszonych sportowców miał szansę podzielić się swoimi wrażeniami związanymi z misją olimpijską. Swoje przeżycia w trakcie pracy fotoreporterskiej podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 przedstawił również współautor wystawy Marek Biczyk.

Wystawa liczy 46 fotografii zespołu fotoreporterów biorącego udział w tej najważniejszej światowej sportowej imprezie.

Kolejna sportowa wystawa w Kołobrzegu jest efektem bardzo dobrej współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z Polskim Komitetem Olimpijskim. Warto zaznaczyć, że oprócz siedziby PKOl kompleks Milenium jako pierwszy gości te prestiżowe fotografie. Wystawa znajduje się na 1. piętrze kompleksu Milenium (przy recepcji basenowej) i wstęp tradycyjnie jest bezpłatny.

W tym ważnym wydarzeniu sportowym uczestniczyli także członkowie Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego: Anna Bańkowska, Stanisław Wziątek oraz przedstawiciele Rady Miasta – Przewodniczący Bogdan Błaszczyk oraz Wiceprzewodniczący Kamil Barwinek.

PKOl