Olimpijski Weekend wraca do Białki Tatrzańskiej!

Polski Komitet Olimpijski wraz z Partnerami Olimpijskiej Reprezentacji Polski zapraszają wszystkich fanów sportu – szczególnie w zimowym wydaniu – na wyjątkowy, dwudniowy piknik na stoku góry Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Trzeci już Olimpijski Weekend będzie przedsmakiem rozpoczynających się 19 stycznia IV Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Gangwon 2024 w Korei Południowej.

Poza niezliczonymi atrakcjami sportowymi, grami, zabawami, konkursami i warsztatami, będzie to wyjątkowa okazja, aby spotkać się z polskimi medalistami olimpijskimi. Impreza odbędzie się w dniach 13 i 14 stycznia (sobota i niedziela) nieopodal dolnej stacji wyciągu Kotelnica Express w Białce Tatrzańskiej (od strony Hotelu Bania) w godzinach od 10:00 do 16:00 każdego dnia.

W programie na uczestników czekają m.in.: konkurencje sportowe, stadion biathlonowy, tory do snow tubingu, skocznie dla snow scootów, snow skimboard, warsztaty edukacyjne, olimpijskie koło fortuny, mikro skate park (finger park), warsztaty tworzenia 3D i strefy curlingu oraz strefy Sponsorów Olimpijskiej Reprezentacji Polski czy konkursy z nagrodami.

Podczas sobotniej olimpijskiej rozgrzewki będzie można spotkać polskich mistrzów i medalistów igrzysk olimpijskich, m.in.: Natalię Madaj-Smolińską, Tomasza Kucharskiego i Katarzynę Bachledę-Curuś. Z kolei w niedzielę dla wszystkich chętnych odbędzie się konkurencja „Olimpijski tor przeszkód”, oczywiście ze wspaniałymi nagrodami.

W imprezie udział weźmie część Olimpijskiej Młodzieżowej Reprezentacji Polski wyruszającej kilka dni później do Korei. To będzie jedyna okazja do takiego spotkania, zrobienia wspólnego zdjęcia, a nawet zmierzenia się z polskimi medalistami olimpijskimi czy młodymi olimpijczykami na początku ich wielkich karier.

To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w zimowej i niesamowitej górskiej scenerii. Warto tam być. Udział w imprezie jak zawsze jest bezpłatny. Można tyko zyskać, bo dla uczestników przygotowaliśmy tysiące nagród!

Do zobaczenia na olimpijskim… stoku.

Na III Olimpijski Weekend w Białce Tatrzańskiej zapraszają: PKOl oraz Sponsorzy i Partnerzy Olimpijskiej Reprezentacji Polski: Orlen, Enea, PKP Intercity, Polski Cukier, LUXMED, Ferrero, Tauron, PKP Cargo, 4F, JSW SA, LOTTO, Totalizator Sportowy.

Harmonogram wydarzenia

sobota, 13.01

• 10:00 – start Miasteczka Olimpijskiego, a w nim: konkurencje sportowe, mini-stadion biathlonowy, tory do snow tubingu, skocznie dla snow scootów i snow skimboardu, warsztaty edukacyjne, olimpijskie koło fortuny, mikro skate park (finger park), warsztaty tworzenia 3D i strefy curlingu oraz strefy Sponsorów Olimpijskiej Reprezentacji Polski.

• 12:00 – oficjalne otwarcie imprezy, olimpijska rozgrzewka prowadzona przez biathlonistkę Weronikę Nowakowską z udziałem polskich mistrzów olimpijskich.

• 15:00 – ślubowanie Olimpijskiej Młodzieżowej Reprezentacji Polski na IV ZMIO Gangwong 2024 (scena plenerowa przy termach Bania).

• 15:30 – defilada do miasteczka olimpijskiego wszystkich reprezentantów Polski.

• 16:00 – zakończenie aktywności w miasteczku olimpijskim.

niedziela, 14.01

• 10:00 – start Miasteczka Olimpijskiego i aktywności sportowych.

• 10:30 – spotkania z reprezentantami Polski na ZMIO Gangwon 2024.

• 13:00 – rozmowy o sporcie i olimpizmie – studio plenerowe, prowadzenie – Katarzyna Deberny.

• 14:30 – start konkurencji „Olimpijski tor przeszkód” z nagrodami.

• 16:00 – zakończenie III Olimpijskiego Weekendu w Białce Tatrzańskiej.

PKOl
Fot.: PKOl – Szymon Sikora